Майже 2% українцям відмовляють у видачі шенгенської візи

Згідно зі статистикою станом на сьогодні рівень відмов при виданні шенгенської візи становить 1,97%. Про це журналістам повідомив директор Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга, передає УНН.

“По статистиці на сьогодні рівень відмов при виданні шенгенської візи становить 1,97 % (з понад 1 360 000, які щороку видають). Українці на третьому місці у світі по отриманні шенгенських віз після Китаю і РФ. Ми на щомісячній основі аналізуємо всі скарги, які до нас надходять і про всі випадки інформуємо Європейську Комісію, в 90 % випадків Європейська Комісія приймала позитивне рішення для української сторони. В лютому було затверджено уніфікований перелік документів, які шенгенські консульства мають право вимагати від громадян – це підтвердження мети поїздки, страховий поліс, підтвердження платоспроможності і паспорт. Це якщо мова йде про візу С (ділова поїздка і туризм), по іншим візам можуть попросити щось додати”, – повідомив А.Сибіга.

За минулий рік питома вагова багаторазових довготривалих віз становила 52%

Також А.Сибіга наголосив, що”є сенс отримати біометричні паспорти. Це документ з дуже високим рівнем захисту. Ми за останні два роки перемістилися в рейтингу паспортів з 37 позиції на 32 чи 31″.

Однак, за його словами, скасування візового режиму – це ключова мета МЗС.

Нагадаємо, Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна очікує на позитивну відповідь від ЄС щодо запровадження безвізового режиму, бо було виконано всі зобов’язання, які Україна на себе взяла.

Також нагадаємо, єврокомісар Й.Хан висловив впевненість у тому, що у середині грудня Європейська Комісія надасть позитивну доповідь щодо виконання Україною плану з лібералізації візового режиму для громадян України.

Голова МЗС України Павло Клімкін раніше висловив сподівання, що вже наступного року українці зможуть їздити в ЄС без віз.

 

 

Добавить комментарий