Майже тисяча пенсіонерів та інвалідів Дніпропетровщини знайшли другий дім у геріатричних пансіонатах
Вони влаштовують дискотеки, ходять на концерти, заводять нових друзів та кохають. Пацієнти Дніпропетровського геріатричного пансіонату, незважаючи на літній вік та слабке здоров’я, не втрачають оптимізму. Держава забезпечує їх харчами та медикаментами, персонал закладу – сімейною турботою. Чотири таких пансіонати на Дніпропетровщині стали другим домом для майже тисячі людей.
Любов Василівна тулиться до В’ячеслава Вініаміновича. «Це мій чоловік», – з гордістю каже вона. «А це моя половинка, я шукав її 65 років!», – додає чоловік. Вони зустрілися чотири роки тому в геріатричному пансіонаті Красного Лиману, побралися та обвінчалися. «У нас досі медовий місяць, – хвалиться Любов Василівна. – Мій Слава про мене завжди піклується, особливо якщо захворію».
Коли на Донбасі розпочалася війна, молоде подружжя евакуювали. Вже другий рік вони живуть у Дніпропетровському геріатричному пансіонаті. «У нас тут багато друзів. Нещодавно були у цирку, в парках гуляємо, лебідок годуємо. Здоров’я ніяке, а я посміхаюся!», – розповіла Любов Василівна.
«Коли приїхали, нас зустрічав майже весь колектив. Пансіонат подобається: харчування хороше, медицина прекрасна – вчасно надають допомогу, необхідні препарати є. Нещодавно нас вже переодягли в зимовий одяг: мені курточку, дружині – пальто», – додав В’ячеслав Вініамінович.
Людей, яким «за сімдесят», у Дніпропетровському геріатричному пансіонаті проживає майже дві сотні, зазначив заступник директора закладу Яків Ковнір. Ще понад 400 підопічних – інваліди.
«Наш пансіонат – один з найбільших в Україні. Ми прагнемо бути і одними з найкращих. Колектив намагається робити все, щоб люди відчували себе як вдома, – сказав він. – Незважаючи на важкий час для країни, пацієнти не відчувають нестачі у чомусь. Фінансування здійснюється в повному обсязі. Ми навіть робимо ремонт: лагодимо покрівлю, утеплюємо тепломережі, міняємо вікна».
У чотирьох геріатричних пансіонатах області знаходиться майже 1 тис. людей, повідомив начальник відділу департаменту соціального захисту населення ОДА Сергій Зуб. Близько половини – літні люди, решта – інваліди І та ІІ групи. Чотириразове харчування, одяг, медичне обслуговування для них сплачує держава.
«Потрапити до такого пансіонату може самотня людина, якій потрібна стороння турбота. Для цього треба звернутися в управління соцзахисту за місцем проживання із відповідною заявою. Якщо родичі є, але відмовляються доглядати старенького або інваліда, ми збираємо колегію департаменту соцзахисту. Розглядаємо кожен випадок індивідуально», – сказав він.