Македонія готова піти на поступки й змінити назву

Македонія заявляє про готовність йти на переговори з Грецією про зміну назви своєї країни. Про це, як передає «Українська правда» із посиланням на «The Guardian», заявив прем’єр Македонії Нікола Груєвський.

«Ми готові до дискусій, відкриті до діалогу з ними і до знаходження рішення», – сказав Груєвський, додавши, що переговори можуть вилитися у зміну назви Македонії.

«Ми хотіли б якнайшвидше перейти до діалогу з Грецією, щоб знайти рішення, і якщо ми знайдемо рішення, ми повинні йти до громадян та організувати референдум. Через діалог ми повинні знайти якесь рішення, і після цього запитати громадян: це правильно, чи не правильно», – сказав Груєвський.

Як відомо, конфлікт між Грецією та Республікою Македонія щодо іменування останньої почався після підписання в 1991 році декларації незалежності Македонії, в якій назва держави звучала як «Республіка Македонія». Грецією в якості підстави для суперечки вказується можливість при визнанні такої назви пред’явлення територіальних претензій з боку Республіки Македонія на грецьку область Македонія. Компромісна позиція пропонує географічний або інший епітет (Верхня/Північна Македонія), щоб диференціювати нову державу від власне історичної Македонії.

Добавить комментарий