Мальовничий кар’єр у Дніпрі вабить городян у будь-яку пору року (Фото)

Усі жителі Дніпра знають кар’єр на житловому масиві Червоний Камінь.  В народі його і досі кличуть «кар’єр на Червоному Камені». Попри те, що рятувальники не радять тут купатися, влітку це одне з місць відпочинку жителів масиву.

Тут немає офіційного пляжу, але влітку відкривається торгівля, встановлюють кафе, лунає музика. На вході до кар’єру напис від МНСників про те, що купатися тут категорично заборонено, адже тут немає ні рятувальників, ні спецтехніки.

кар'єр у Дніпрі

У червні минулого року кар’єр чистили. Зі слів представників міськради, звідти виловили безліч сміття – від залишків феєрверків до металобрухту.

кар'єр у Дніпрі

А от деякі речі – мотоцикли, холодильники та велосипеди і досі лежать на дні. Місцеві говорять, що років тридцять тому у кар’єр впав екскаватор, який затягло на дно.

Легенда

Є у кар’єра і своя містична таємниця. Місцеві стверджують, що розробку кар’єру проводили ще німці у період окупації міста. Кажуть, що вони почали будувати якийсь бункер. Але коли почався наступ наших військ, всі роботи довелося згорнути. Але німці ніби-то встигли вирити тунелі, були споруджені бетонні конструкції. Відступаючи,  німці  підірвали шматок території, затопивши кар’єр земними водами. Ну, а всіх, хто будував цей кар’єр, розстріляли.

кар'єр у Дніпрі

Факти

Але історія стверджує, що це було місце видобування граніту і створили його ще до війни. Потім, натрапивши на грунтові води, розробки згорнули. Під час затоплення деяка техніка залишилась на дні, можливо, разом з будівельниками. А от потопельники тут не спливають – конструкція кар’єру така, що їх затягує кудись далі, ніби по підземним водам. Достименно відомо, що під кар’єром тече річка, вода там дуже холодна і чиста, саме це і живить кар’єр.

кар'єр у Дніпрі

кар'єр у Дніпрі

Ковзанка взимку

Взимку кар’єр повістю замерзає і перетворюється на місце відпочинку, катання на ковзанах і санчатах.  Кореспондент «Вістей» прогулялась зимовим кар’єром —  навіть у самому центрі крига товста і надійна.

кар'єр у Дніпрі

кар'єр у Дніпрі

І це не дивно, адже середня глибина тут – 3 метри. Навкруги кар’єру мальовничі скали, всього їх вісім. Найвища називається Ірочка, її висота – 10 м.

кар'єр у Дніпрі

Влітку відчайдушні порушники правил пірнають з них у воду.

кар'єр у Дніпрі

Ну, а взимку – це місце зустрічей та романтичних фотосесій.

Підготувала Дарина Сухоніс