Масштабне будівництво дніпровського метрополітену розпочнеться вже у цьому році

Турецька компанія Limac вже отримала першу частину авансу за добудову метрополітену в Дніпрі. Про це журналістам повідомив заступник міського голови Володимир Міллер. Турецький підрядник підтвердив представникам міської ради, що на його рахунки надійшли кошти від Європейського банку реконструкції та розвитку. Другу частину коштів має переказати Європейський інвестиційний банк (ЄІБ). До кінця грудня аванс мають виплатити в повному розмірі. Його загальна сума – 18 млн 600 тис. євро.

«З лютого по грудень 2016 року в нас тривала дуже складана та кропітка робота з міжнародними фінансовими інститутами. І нарешті ми дійшли до фінішу. Сьогодні відбулася передача першої ділянки турецькому підряднику для початку робіт. Насправді робота ведеться вже з 20 вересня: підготовка проектної документації, підключення до електромереж, вибір субпідрядників. Тепер же аванс майже виплачений, тому процес запуститься не тільки на проектному рівні, а й на рівні реального фізичного будівництва», – зазначив Володимир Міллер.

Посадовець також прокоментував ситуацію щодо розпорядження Президента України № 281/2016-рп, яким голова держави уповноважив Міністра фінансів України Олександра Данилюка підписати лист про внесення змін до фінансової угоди (Проект «Завершення будівництва метрополітену в м. Дніпропетровську») між Україною та Європейським інвестиційним банком і лист-відмову (Проект «Завершення будівництва метрополітену у м. Дніпропетровську»). Слова «лист-відмова» деякі городяни трактували як відмову у фінансуванні, а значить, і відміну добудови.

Заступник міського голови заспокоїв містян і пояснив, про що все-таки йдеться. «Документ, який викликав таку бурхливу реакцію, насправді позитивний. Він каже нам про те, що ЄІБ не вимагає від нас виконання деяких додаткових зобов’язань. Контракт з цим банком дуже складний і має низку фінансових аспектів, які повинні передувати вибірці грошей. Ще влітку ми звернулися до ЄІБ з проханням тимчасово скасувати їх, і банк написав нам такий лист-відмову від певних зобов’язань», – зазначив Володимир Міллер.

Добавить комментарий