Медики назвали найбільш «товсті» і «стрункі» нації Європи

 

Міжнародний колектив лікарів назвав найбільш «товсті» і «стрункі» нації Європи. Результати своїх досліджень автори опублікували в журналі Nature Genetics, а коротко з ними можна ознайомитися на сайті Daily Mail, повідомляє lenta.ru.

У своїй роботі медики проаналізували дані по приблизно 250 тисячам осіб, а також дані 17,5 тисяч родинних пар з 14 країн Європи. Серед досліджуваних ученими народів німці і слов’яни не згадуються. Дослідження показало, що чим вище середній зріст представників будь-якої нації, тим вони стрункіші і менший індекс маси тіла (ІМТ) у її представників.

Найбільш високими і стрункими виявилися жителі скандинавських країн — Норвегії, Швеції і Данії, тоді як найбільш вгодованими і низькорослими — іспанці, італійці, португальці, а також греки. Французи і британці зайняли середні позиції.

Вчені відзначають, що така  кореляція між ІМТ у різних народів і їх географічним положенням обумовлена, швидше за все, не тільки генетичними особливостями (які, в свою чергу, сформувалися під впливом кліматичних факторів), але і традиціями національної кухні, а також екологічним станом.

Дослідження, за оцінкою вчених, в цілому підтверджує відомий європейський стереотип про «високих і струнких» скандинавів (жителів Північної Європи) і «низькорослих і товстих» греків (представників півдня Європи).

Фото сайту ice-nut.ru

Добавить комментарий