Медики назвали найпростіший спосіб подолання депресії

Особи, які сплять менше за інших і пізніше лягають спати, частіше потерпають через негативні емоції. У деяких людей при тім виникають різні негативні і песимістичні думки. Вони відчувають, що не можуть контролювати цей стан, надмірно турбуються про майбутнє і надмірно аналізують минуле, повідомляє  Еxpres.ua.

Такі думки є типовими для осіб, які страждають від тривожних розладів, депресії, посттравматичного стресу. Такими є результати дослідження Джейкома Нота і Мередіт Коулз з Університету Бингхемптона в США.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Результати їх попереднього дослідження показали, що проблеми зі сном можуть бути пов’язані з подібними повторюваними негативними думками, особливо в тих випадках, коли людина спить дуже мало. Нота і Коулз вирішили вивчити це питання детальніше й з’ясувати, чи існує зв’язок між виникненням таких думок і періодом, коли люди лягають спати.

Під час дослідження 100 молодих людей заповнили анкети й пройшли два комп’ютерних тести, під час яких учені спостерігали за тим, наскільки сильно учасники хвилювалися, роздумували або зациклювалися на чомусь. Усіх учасників запитали, коли вони найбільш активні – вранці чи ввечері, чи дотримуються вони режиму сну, або ж лягають спати кожен раз в різний час.

Відтак спеціалісти виявили, що особи, які спали меншу кількість годин і пізніше лягали спати, частіше відчували повторювані негативні думки, ніж всі інші.

Тож якщо ви висипатиметесь, тривоги й хвилювання залишаться позаду.

Загалом учені вважають, що люди, які перебувають у групі ризику, мають нормалізувати свій режим сну. «Якщо подальші дослідження підтвердять наявність зв’язку між режимом сну і виникненням повторюваних негативних думок, це може відкрити нам новий напрямок у лікуванні людей з психологічними захворюваннями», – вважає Коулз.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!