Меморіальна дошка Євгенію Вучетичу має висіти

Іще наприкінці серпня в Дніпрі на вул. Грушевського, 5 (колишня Карла Лібкнехта) злодії намагалися зірвати меморіальну дошку знаменитому скульптору Євгенію Вучетичу й добре її пошкодили – частково відірвали від стіни, але довершити справу не встигли – швидше за все, їх хтось налякав.
Місцеві жителі визвали поліцію, яка зареєструвала факт злочину. Ситуацію освітлили на телебаченні, однак, чи то інформація не дійшла до комунальників міста, чи то вони чекають, що крадії довершать свою справу. Журналіст «Вістей» побачила металеву частину меморіальної дошки у занедбаному стані – це тоді, коли минуло майже два тижні. Вона ледь тримається на стіні будинку й може впасти на когось із перехожих…

За словами місцевих жителів, дошку щоночі ще більше відривають. Чому комунальна служба міста за цей час нічого не відновила та бодай не зняла дошку на час реставрації – питання відкрите. Сподіваюся, що після цієї публікації на пам’ятку, що присвячена унікальному скульптору Євгенію Вучетичу, влада  таки зверне увагу й не лишатиме її на розсуд черговим крадіям, а відновить та закріпить. Нині дошка поки що висить на одному кріпленні.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

До речі,Євгеній Вучетич – всесвітньовідомий скульптор, якого за талант називають «радянським Мікеланджело» – наш земляк. Він народився в Катеринославі і прославився на весь світ пам’ятками: «Батьківщина-мати» в Києві, «Батьківщина-мати кличе!» на Мамаєвому кургані в Волгограді, пам’ятником солдату-визволителю в Трептов-парку Берліні і іншими скульптурами.

 Анфіса Букрєєва,

фото автора

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!