Мешканці Дніпра приєдналися до Всеукраїнської акції (фото)

25 листопада стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». З цієї нагоди в Дніпрі містян інформували щодо протидії проявам домашнього насильства. Акцію організували в середмісті, на Європейській площі. Перехожим роздавали буклети «Як розпізнати насильство», де прописана вся відповідна інформація, а головне – номери телефонів, за якими можна звертатися в разі проявів будь-якого насильства. Інформаційну акцію організував департамент соціальної політики Дніпровської міської ради.

Всеукраїнська акція_Дніпро

«Сьогоднішню акцію присвятили попередженню насильства саме над жінками. Загалом ця проблема не лише однієї жінки чи родини, а всього суспільства. Як правило, кожна третя жінка хоча б раз у житті була потерпілою від домашнього насильства. Багато хто помилково вважає, що це явище – лише ляпаси чи стусани. Але це також психологічне, економічне насильство. Уся ця інформація прописана в буклетах, що роздаємо. Головне у такій інформаційній кампанії – привернути увагу людей до цієї проблеми, щоб її не замовчували. Можливо, зараз цей буклет потрапить до рук саме тієї людини, яка постраждала від насилля та потребує допомоги. Тут також прописані номери телефонів, за якими можна звернутися по допомогу. У будь-якому випадку без неї людина не залишиться», — наголосила спеціалістка управління-служби у справах дітей департаменту соціальної політики ДМР, координаторка у сфері запобігання та протидії домашньому насильству в Дніпрі Олена Антонова.

Всеукраїнська акція_Дніпро

Допомагали розповсюджувати буклети працівники комунальних соціальних установ та закладів.

У Дніпрі для постраждалих від домашнього насильства працює мобільна бригада соціально-психологічної допомоги. Для матерів із дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, працює центр соціальної підтримки дітей та сімей «Мамине щастя», де жінки можуть мешкати до одного року. З ними також працюють психологи, соціальні працівники. Також на базі цього центру в наступному році планують відкрити відділення для жінок, які постраждали від домашнього насильства.

Всеукраїнська акція_Дніпро

За офіційними даними, за 9 місяців цього року в Дніпрі на гарячу лінію «102» надійшло понад 11 тис. звернень щодо домашнього насильства.