Метеозалежність: як проявляється та як покращити самопочуття

Коли погода стрімко змінюється – від дощу до снігу та від тепла до хуртовини, багато хто може відчувати себе погано. Погіршується не тільки настрій, а й фізичний стан людини. Може боліти голова, «ломити» та «крутити» суглоби, підіймається чи знижується тиск тощо. В народі це називається «метеозалежність». Та чи насправді наше самопочуття може залежати від метеорологічних факторів – розбирались «Вісті».

ВЕДІТЬ ЩОДЕННИК

Неможливо сказати, що метеозалежність – це вигадка, але і причиною поганого самопочуття вона може бути досить рідко. «Коли людина метеозалежна від народження – це тип нервової системи, потрібно просто підлаштуватись, змінити спосіб життя, звички, й іноді це допоможе уникнути головного болю та інших неприємних симптомів. Інша справа, якщо чутливість до змін виникла на певному етапі життя. Тоді потрібно звернутись до лікаря та виявити причину. Якщо у людини є якісь порушення в організмі, про які вона ще не знає, наприклад, артроз чи анемія, то тоді зміна погодних умов може стати провокуючим фактором, що викликає той чи інший симптом», – сказала неврологиня Альона Цуркаленко.

Вона зазначила, що такого діагнозу як метео­залежність не існує. Найчастішими проявами такої залежності можуть бути ломота в суглобах, перепади артеріального тиску – від гіпертонії до гіпотонії, головний біль.

«Тим, хто страждає від тиску або головного болю, раджу вести щоденник хвороби. В ньому можна детально прописувати, в який день що ви відчуваєте, які симптоми, біль, тиск, погода та що ви при цьому їсте. Такі дані нададуть лікарю багато цінної інформації про стан пацієнта та іноді можуть позбавити останнього необхідності проходити деякі обстеження. Вести такий щоденник потрібно місяць. Уважно занотовуючи все, людина може дізнатись, що головні болі в неї виникають, наприклад, не тільки на дощ, а й коли сонячно, або після приймання якихось ліків чи їжі», – пояснила Альона Цуркаленко.

ПОРАДИ ЛІКАРЯ

Тим, хто страждає від головного болю «на погоду», лікарка радить не одразу вживати пігулки, а застосувати народні методи. «Купірувати приступ головного болю можна, просто попивши води. Часто ми можемо себе погано почувати саме через дегідратацію. Далі, що можна зробити, – поїсти. Коли людина голодна, в неї підвищується інсулін і може виникнути головний біль. Якщо є можливість – потрібно трішки полежати», – зазначила Альона Цуркаленко.

Якщо ви довгий час сиділи за комп’ютером і розболілась голова – слід зняти спазм м’язів, порухатись, зробити мінімальні фізичні вправи – це поліпшить кровообіг і зніме біль.

«Часто метеозалежні люди можуть відчувати гіпотонію. Спочатку потрібно випити води і присісти 10 разів. Після цього тиск підіймається і людина починає себе почувати краще. Можна випити каву або міцний солодкий чай, але тільки якщо не страждаєте від підвищеного тиску», – запевнила Альона Цуркаленко.

Якщо ані кава, ані фізичні вправи не допомогли зняти біль, тоді можна прийняти таблетку. Найкраще приймати ліки, які міс­тять одну активну речовину, а не декілька. Наприклад, парацетамол. «Тільки не слід використовувати БАДи для лікування метеозалежності, адже якщо це не ліки, а добавка, то можна лише зашкодити. Не потрібно призначати їх собі самостійно, без поради лікаря. Прийняття будь-яких капсул чи трав може бути небезпечним», – резюмувала Альона Цуркаленко.

ТАМАРА БЄЛКІНА