Міністр фінансів пояснив, чому хоче урізати стипендії

Міністр фінансів Олександр Данилюк розповів, чому хоче скасувати стипендії окремим категоріям студентів. «Ми пропонуємо поміняти підхід до виплати стипендій. У порівнянні з іншими європейськими країнами Україна – унікальна. Стипендії отримують практично всі», – сказав він кореспонденту «Економічної правди».

Насправді, за його словами, правильно розділити виплати на 2 складові. «Перша – це соціальна підтримка малозабезпеченим верствам населення, зокрема дітям-інвалідам. І, до речі, адмініструватися вона повинна Мінсоцполітики. Друга – це академічні стипендії, які буде отримувати обмежена кількість людей у вишах», – пояснив міністр.

В іншому випадку, вважає Данилюк, «це розмазування грошей тонким шаром». «Можливо, є люди, які більше їх потребують – найменш захищені верстви населення. Ті ж пенсіонери або інваліди, наприклад», – сказав він.

На його думку, в умовах економії розпоряджатися бюджетними коштами потрібно максимально точково й адресно.

Раніше повідомлялося, що Мінфін пропонує урізати витрати на стипендії з нового бюджетного року. У МОН пояснили, що Мінфін надіслав головним розпорядникам бюджетних коштів інструктивний лист про підготовку запитів до проекту державного бюджету на 2017 рік та проекту прогнозу державного бюджету на 2018 – 2019 роки. У рекомендаціях, що супроводжують лист, сказано про скорочення видатків на стипендії.

Тобто у разі, якщо рекомендації Мінфіну будуть враховані у бюджеті на наступний рік, вже з 1 січня 2017 року багато бакалаврів та магістри не отримуватимуть стипендію. У МОН ініціативу Мінфіну не підтримують.

Добавить комментарий