Мистецтво акторського перевтілення на Широківщині

Великі скарби театральної культури зібрано за багатовікову історію людства. У цій скриньці скарбів є й частка творчості Широківського самодіяльного народного театру.

Із давніх-давен Широківщина славилася як театрально-мистецький край. Організований у 1908 році драматичний гурток, згодом переріс у великий театральний колектив. І вже у 1911 році розпочався театральний сезон. Тож у цьому році нашому театру виповнюється 105 років! Уявіть собі – 105 років творчого життя, сповненого емоціями й хвилюваннями акторського перевтілення.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Театр_Широке

Минав час, змінювалися актори й режисери, але не мінялась любов до театрального мистецтва, не змінювався потяг до прекрасного й величного на сцені. Тож цілком заслужено у 1964 році колективу, яким на то час керував Дем’ян Книга, присвоєно почесне звання народного. Самодіяльні митці гідно несуть і підтверджують це велике визнання, з року в рік радуючи глядачів новими виставами.

За традицією, в Міжнародний день театру, в районному будинку культури відбулася чергова прем’єра вистави за п’єсою Г. Квітки-Основ’яненка, комедія на 4 частини «Шельменко-денщик». Виставу підготували режисери Валентина Федорова й Віталій Сусідка, художник-декоратор Заслужений працівник культури України Дем’ян Ілліч Книга.

У постановці брали участь дебютанти сцени: Тетяна Тесля – в ролі Евжені, Андрій Карелов – у ролі Лопуцьковького. Поряд з ними відточували майстерність молоді актори: Маргарита Черних зіграла Прісіньку, Віталій Кокул – Опецьковського, Юлія Ситниченко – Мотрю. Підтримував молоду талановиту когорту досвідчений склад театру: Віталій Сусідка виступив у ролі Шельменка-денщика, Руслан Шишка перевтілився у капітана Скворцова, Віталій Косарєв зіграв Шпака, Світлана Борсук – його дружину, Інга Ерешова була пані Опецьковською.

Виставу переглянуло більше трьохсот глядачів, які нагородили самодіяльних митців вдячними й теплими оплесками. Щиро зичили акторам наснаги, творчих злетів, майстерності, натхнення, глибоко розуміючи, що вони несуть у життя культуру й естетичне виховання, відгукуються на проблеми сьогодення. А ще за допомогою мистецтва акторського перевтілення продовжують творити історію Широківського театру.

Світлана Самусевич,

режисер масових заходів та свят РБК

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь