Музей Дніпра сьогодні святкує ювілей (Фото)

Музей «Літературне Придніпров’я» – філія Дніпропетровського національного історичного музею імені Д.І.Яворницького –  був відкритий для відвідувачів 24 травня 1998 року в одному із найстаріших  у місті будинків. Будинок-пам’ятка історії та архітектури – є міською садибою, побудованою на початку 19 ст. Доля цієї унікальної  споруди пов’язана в своїй історії з  долями державних діячів С.Х.Контеніуса, І.М.Інзова, А.М.Фадєєва, письменників О.С.Пушкіна, М.А.Свєтлова, В.П.Підмогильного, П.А.Загребельного, О.Т.Гончара, художника М.С.Погрібняка, з діяльністю літературно-артистичного товариства ім. М.В.Гоголя, з багатьма громадськими і культурними подіями  двох століть. Про це розповідають у прес-службі музею.Історія музею «Літературне Придніпров’я» складається з двох етапів: 1983 по 1998 роки. Це період створення музею. 1998 по 2018 роки – відкриття музею для відвідувачів.

Розпочавши роботу практично з нуля, фахівці вибудовували її відразу в усіх напрямках. Головним завданням було (втім, як і буде завжди) збирання колекції. Невелика за обсягом, але чудова за якістю, вона вже існувала завдяки Д.І.Яворницькому і фахівцям-попередникам у фондах Історичного музею. За роки роботи відділу колекція пам’яток літератури зросла до 35 тисяч експонатів.

Одночасно із збиранням колекції йшла робота по вивченню історії літератури та культури краю, систематизації отриманої інформації. Це була робота в архівах, листування, особисті зустрічі, тотальне вивчення періодики, а також усіх прямих і опосередкованих джерел, важливі результати цієї роботи увійшли в картотеки, каталоги, науковий архів. Наступним етапом стали систематизація, осмислення отриманих знань і головне – створення наукової експозиційної документації музею. Був задуманий літературний музей у формі літературного твору. За жанром – романтична поема. Для нового літературно-музейного твору були розроблені сюжет, композиція, система образів.

Музей «Літературне Придніпров’я» проводить на рік  20 -25 виставок і до 50-ти різноманітних науково-просвітницьких заходів. За двадцять  років роботи створено понад 500 літературних і культурологічних експозицій, проведено більше 1000 літературних і музичних вечорів, зустрічей з письменниками, презентацій книг і творчих проектів.