Музей Дніпра здивував вогнем, музикою та лабіринтами (Фото)

Цьогоріч Музей українського живопису вирішив здивувати подачею та концепцією глядачів під час проекту «Ніч у музеї». Повідомляють у прес-службі Музею українського живопису.

DSC_5382

Благодатною для роздумів, реалізації перфомансів та створення інсталяцій стала тема, яку визначила українська музейна спільнота. Отже «Суперечлива історія» звучала у кожному музеї по-своєму.

DSC_5554

Музей українського живопису зробив ставку на лабіринт часу. Гості музею отримали можливість подорожувати у часі. У музейному саду розташувалися, на перший погляд, дивні конструкції. Флюроарт – полотна, які світилися в темноті, створюючи загадкову атмосферу. А також скульптурні композиції – бюсти та голови – роботи відомого дніпровського скульптора Олександра Невечері, які було зачинено у конструкції зі старих вікон та підсвічено світлодіодними лампочками. Такий посил давав меседж – історія жива. Її не можна стерти та знищити, її можна переосмислити, поміняти ставлення до ідолів, гасел, настанов, але обов’язково проаналізувати, аби не повторювати помилок. Реалізувати такий задум музейним працівникам допомогла арт-платформа «Дивина» та куратор проекту Олена Шептицька. Динаміки до процесу занурення додав вогняний перфоманс пані Олени.

DSC_5499

Спеціально до Ночі музей підготував міністрічку – «Сто років щастя», куди увійшли унікальні кадри періоду 1917 — 2017 років. У такий спосіб глядач мав змогу прокрутити життя наче машину часу і побачити, згадати історію у важливих пазлах.

Своєрідним нагадуванням про сучасність став виступ молодої сучасної музичної групи.

DSC_5575

А фантасмагоричної атмосфери додав аудіо-візуальний перфоманс від  The Orchestra Of Mirrored Reflections у виконанні Сергія Желтовського.

Завдяки новітнім технологіям через відеопроектор на спеціальне полотно біля картини виводилось зображення одіозної радянської персони – Володимира Леніна, який ніби слідкував за кожним присутнім у залі.