МЗС Німеччини профінансувало кафедру україністики в університеті Грайфсвальда

В університеті Грайфсвальда завдяки гранту МЗС Німеччини буде відроджено кафедру україністики. У ситуацію особисто втрутився міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр. Про це пише «Українська правда»  із посиланням на «Deutsche Welle».

Університет міста Грайфсвальда, що на північному сході Німеччини – єдина вища школа у Німеччині, де можна вивчати і досліджувати українську мову й культуру. Україністиці у цьому університеті після кількох десятиліть існування загрожувало закриття.

Протягом останніх місяців викладачі, студенти і науковці не лише з Грайфсвальда, а з усієї Німеччини та низки інших країн, домагалися збереження україністики. Під відповідною петицією було зібрано тисячі підписів.

Зрештою, проблему вдалося винести на урядовий рівень. Вирішальною стала ініціатива міністерства закордонних справ Німеччини, яке виділило кошти на наступні роки. Коштом МЗС у Грайфсвальді фінансуватиметься ставка професора, який очолить кафедру україністики.

Коментуючи рішення про виділення коштів на вивчення української мови й культури, міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр наголосив, що Німеччина, у тому числі і з огляду на кризи у сусідніх країнах, як ніколи потребує ґрунтовних знань про Україну.

«На моє глибоке переконання, ми зможемо лише тоді знаходити дієві рішення у зовнішній політиці, якщо ми намагатимемося побачити світ очима інших, краще зрозуміти їхні мрії та травми і розширюватимемо наш кругозір», – наголосив Штайнмаєр.

Залишити відповідь