На День Незалежності в Дніпрі проведуть забіг у вишиванках

24 серпня в Дніпрі, на Фестивальному причалі, транслюватимуть парад до Дня Незалежності, що відбуватиметься в Києві, та проведуть забіг у вишиванках. Про ці та інші святкові заходи на прес-конференції 18 серпня розповіли заступник міського голови Олександр Шикуленко та організаційний директор забігу у вишиванках «Vyshyvankarun» Світлана Ліщинська.

«Святкування у нашому місті розпочнеться о 9.00 з урочистої церемонії покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку, що на Монастирському острові, – повідомив Олександр Шикуленко. – Запрошуємо всіх містян долучитися до заходу і вшанувати Кобзаря».

Основним концертно-розважальним майданчиком традиційно стане Фестивальний причал. Там встановлять сцену, місця для сидіння, забезпечать безкоштовну питну воду. На сцені будуть вручені державні нагороди мешканцям міста та області. Крім того, на причалі облаштують великий екран, на якому в прямому ефірі транслюватимуть святковий парад у Києві, та 33 намети з експозицією-презентацією кожного району Дніпра та міст Дніпропетровської області. Поруч працюватиме виставка робіт, присвячених історії та сьогоденню Дніпра, розповів Олександр Шикуленко.

За словами заступника міського голови, 24 серпня, починаючи з 12-13.00 і до самого вечора, на Фестивальному причалі виступатимуть творчі колективи міста.

Різні святкові заходи, зокрема спортивні, відбуватимуться в кожному районі, в усіх парках. Так, у літньому театрі парку Глоби о 18.00 розпочнеться концерт переможця телевізійного шоу «Х-фактор – 4» Олександра Порядинського. 23 та 24 серпня в акваторії Дніпра проходитиме першість міста з вітрильного спорту.

Одним із основних заходів 24 серпня стане проведення забігу у вишиванках «Vyshyvankarun». Це всеукраїнський захід, який одночасно стартує в Києві, Одесі, Рівному та Дніпрі. Взяти участь у ньому можуть діти від 3 років. Верхньої вікової планки немає – головне, щоб були сили, кажуть організатори. Для дітей від 3-х до 15 років влаштують забіги на 100, 500 і 1000 метрів, для дорослих –на 3 км (1 коло) і 5 км (2 кола).

«На наш погляд, немає кращого подарунку для країни, як здорові й щасливі люди, які бігатимуть у вишиванках. Такий спортивний захід є підготовкою до «Dnipro Eco Marathon», який відбудеться у Дніпрі 25 вересня. Взявши участь у забігу у вишиванках, кожен зможе зрозуміти, яку дистанцію зможе подолати 25 вересня», – сказала Світлана Ліщинська. Вона також зазначила, що для дітей участь у забігу безкоштовна, а для дорослих платня становитиме 100 чи 200 грн. «Кожен учасник отримає медаль фінішера. Дорослі у стартовому пакеті отримають ще й вишиванку», – пояснила організаційний директор заходу.

За її словами, усі діти, які посядуть 1-3 місця, отримають рюкзаки зі шкільним приладдям, оформлені в тематиці нинішньої Олімпіади в Ріо-де-Жанейро, від партнера забігу – дніпропетровського відділення Національного Олімпійського комітету. Переможці та призери дорослих забігів також отримають подарунки від спонсорів.

Забіг у вишиванках стартує 24 серпня, о 9.00, від площі біля Театру опери та балету.

Добавить комментарий