На Дніпропетровщині “благодійний фонд” наживався на людях
Один із підозрюваних телефонував директору підприємства, приватної кампанії та, назвавшись заступником губернатора, пропонував перевести на рахунок благодійного фонду грошові кошти. Зазвичай йому не відмовляли, так як за словами фіктивного чиновника, кошти збирали на допомогу пораненим бійцям АТО.
Про це під час прес-конференції повідомив заступник начальника – начальник кримінальної поліції Головного управління НП в Дніпропетровській області Олег Грозь.
У лютому поточного року до поліції звернувся заступник губернатора Дніпропетровщини з інформацією, що невідомі особи, використовуючи його ім’я телефонують в різні організаціє та збирають гроші начебто на лікування поранених бійців АТО.
«Спільно із правоохоронцями ми викрили злочинну схему. Зараз ті, хто збирав гроші та спекулював на горі бійців АТО, знаходяться під арештом. І на майбутнє,- коли хто телефонує вам від представників державної влади та пропонує перевести кошти, як благодійну допомогу, перевіряйте цю інформацію. Не соромтесь звернутися напряму до особи від чийого імені вам зателефонували,» – наголосив заступник голови Дніпропетровської ОДА Володимир Юрченко.
У ході проведених оперативно-розшукових заходів поліцейські виявили двох молодих чоловіків 1988 та 1990 років народження, які проживаючи у столиці та не маючи постійного заробітку, вирішили злочинним шляхом здобути легких грошей. З цією метою було зареєстровано благодійний фонд на ім’я вже третьої особи. За цю послугу та посаду директора Фонду юнаку заплатили півтори тисячі гривень. І злочинний синдикат розпочав свою роботу.
Зі слів одного із затриманих, контакти своїх потенційних жертв вони шукали в Інтернеті. Чоловік говорить, що відмову вони отримували дуже рідко. Гроші ж переводили швидко та без зайвих запитань. Щоправда одного разу трапився казус, – підприємець погодився дати грошей, однак сказав, що готовий власноруч підвезти їх в лікарю ім. Мечникова так як систематично допомагає пораненим бійцям. Саме того разу допомога надійшла за адресою.
«Співробітниками відділу боротьби з майновими злочинами в державному секторі та шахрайства управління карного розшуку зібрано матеріал щодо незаконного збору та привласнення шахрайським шляхом 483 тисяч гривень. Мова на сьогодні йде про 26 задокументованих епізодів лише в нашій області. Нам достовірно відомо, що поле діяльності шахраїв Дніпропетровщиною не обмежилося. Таким же злочинним шляхом вони діяли у Вінниці, Львові, Одесі та Харкові. Обох фігурантів причетних до скоєння правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України затримано 27 квітня та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою», – повідомив заступник начальника Головного управління НП в Дніпропетровській області Олег Грозь.
Фіктивний благодійний фонд, через який шахраї збирали кошти у жителів Дніпропетровщини, діяв з грудня 2016 року та мав оптимістично – інтригуючу назву «Світ чудес». На даний час триває досудове розслідування, зловмисники заарештовані та знаходяться під вартою. Затриманим інкримінується правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 190 КК України (шахрайство), яке караєтьсяпозбавленням волі на строк від трьох до восьми років.