На Дніпропетровщині діти встановлювали рекорди з риболовлі (Фото)

Перший міський дитячий фестиваль «Сонячна рибка» зібрав днями дітлахів та дорослих на веселоіванівській водоймі у Жовтих Водах, що на Дніпропетровщині. У рамках фестивалю проводились змагання з риболовлі серед дітей віком від 6 до 15 років.

За умовами фестивалю, переможцями визнавалися ті, хто зловить найбільше сонячного окуня.

Полювання за рибою розпочалося, як годиться, з шикування учасників змагань, яких зареєструвалось 25. Волонтер «Жовтоводського товариства рибалок» Микола Соляр розповів дітям про види риб, які водяться у водоймі на Веселій Іванівці, після чого розпочалася ловля.

риболовля_Жовті Води

Головний суддя змагань Віталій Седченко зазначив, що фестиваль «Сонячна рибка» отримав назву на честь сонячного окуня, який у великій кількості налічується у водоймі, але ослаблює її екосистему, оскільки є шкідливою рибою (їсть ікру інших риб, об’їдає плавники великої риби й та гине, заважає ловити більш цінні види риб). А ловиться ця рибка досить легко. Лов риби тривав три години: з 9-ї до 12.00. Учасників розподілили за віком на дві групи: молодшу і старшу. За умовами фестивалю, дітей повинні були супроводжувати дорослі.

риболовля_Жовті Води

По завершенні риболовлі журі зважувало улов, а творчі колективи БК «Родина» порадували присутніх запальними піснями. Після підбиття підсумків змагань найспритніші юні рибалки отримали нагороди, зазначають у прес-службі міськради Жовтих Вод.

риболовля_Жовті Води

Наймолодший учасник змагань – шестирічний Тимур Курочкін – посів ІІІ місце у своїй групі (6-10 років), піймавши 352 г сонячного окуня. Найбільше (699 г) наловив рибки у молодшій групі Новіков Максим; на ІІ місці – Краінська Віра (434 г).

Переможці старшої групи (11-15 років): І місце – Бокій Артем (871 г), на ІІ місці – Ісак Володимир (593 г), на ІІІ місці – Шепілов Данило (404 г).

риболовля_Жовті Води

Окрім цього, були визначені переможці в інших номінаціях.

Найбільшого коропа, довжиною 25,5 см, піймала Ярославцева Єлизавета; найбільшу плотву (10,5 см) – Краінський Дмитро; найдовшого бичка (10,5 см) зловила Панченко Анастасія, вона ж піймала найбільшого окуня (14,5 см); Почапський Дмитро відзначився, виловивши найбільшого білого амура (16,4 см) та красноперку (10,5 см). Ці види риб за регламентом змагань відпускались.

риболовля_Жовті Води

А реєстрація рекордів відбувалась таким чином: усі учасники на початку змагань отримали лінійки, тож піймавши рибу, заміряли її довжину, фотографували, а фотозвіт надавали членам журі.

Фестиваль «Сонячна рибка» прийшовся до душі і дітям, і дорослим, адже це прекрасна можливість провести вихідний день на природі, отримати заряд бадьорості та гарного настрою від активного проведення вільного часу. За словами організаторів, такий захід – не останній.

Фото: shvisti.com