На Дніпропетровщині дитсадок з 30-річною історією знову відкриє свої двері (Фото)

У селі Миколаївка Дніпровського району Дніпропетровської області реконструюють дитячий садок «Веснянка», який не працює вже більше двох десятиліть. Після завершення робіт він прийме 70 малюків. Найбільше чекають на цю подію матусі, адже нарешті зможуть вийти на роботу.

дитсадок Веснянка_село Миколаївка

Дитсадок «Веснянка» в Миколаївці звели ще в 1990-му. Однак він пропрацював вісім років і зачинився на реконструкцію. Проте через брак коштів оновлення так і залишилося «на папері».

«Прикро, що такий великий заклад, який здатний обслуговувати три села, стоїть без діла. Я сама зросла без дитсадка, вже й дітей маю, а проблему так і не вирішено. Сина Тимура відправляю до школи, а дворічну доньку Маргаритку залишити ні з ким. Бо бабуся працює, чоловік теж. Тож доводиться самій сидіти», – розказала мешканка Миколаївки Альона Манукян.

дитсадок Веснянка_село Миколаївка

Проблему зрушили з «мертвої точки». Дошкільний заклад тепер не стоїть пусткою посеред села, а кардинально змінюється.

«Слава Богу розпочалася реконструкція дитячого садка. Батьки вже поздавали документи та чекають на завершення робіт. Всі дуже раді, що село оживе. Діти зможуть піти до садка, а матусі – вийти на роботу», – розказала голова Миколаївської сільради Антоніна Чорна.

дитсадок Веснянка_село Миколаївка

З великим нетерпінням чекає на відкриття оновленого дитсадка Еліна Скубицька. Її старша донька Юля виховувалася вдома – звідти й пішла до школи. А ось дворічний Владислав має більше шансів потрапити до садочка.

«Садок – це наша мрія. Може, з другою дитиною вдасться її здійснити. Уявляв, що після реконструкції заклад буде сонячним, з великими вікнами», – поділилася матуся.

Сподівається на садок, немов на чудо, й Алла Сапіга.

дитсадок Веснянка_село Миколаївка

«Садок є садок, що й казати. Дітки разом, звикають один до одного, вчаться дружити, розвиваються в колективі. Навіть до школи краще готуватися», – переконана жінка.

На сьогодні в закладі замінили покрівлю, встановили нові вікна, утеплили й частково пофарбували фасад. Крім того, зробили перепланування груп, змонтували комунікації та проклали нову електромережу. Наразі тривають внутрішні роботи. У приміщеннях шпаклюють стіни, у санвузлах укладають плитку.

дитсадок Веснянка_село Миколаївка

Поблизу будівлі змонтували модульну газову котельню.

дитсадок Веснянка_село Миколаївка

Дитсадок – на 4 групи. У кожної буде власний ігровий майданчик та павільйон з пісочницею. Територію облагородять, висадять дерева, кущі і квіти.

дитсадок Веснянка_село Миколаївка

Після відкриття оновлений дошкільний заклад готовий приймати не тільки дітей з Миколаївки, а й прилеглих сіл.