На Дніпропетровщині голова громади вимагав рекордний хабар (Фото)

На Дніпропетровщині голова територіальної громади вимагав з фермера півмільйона гривень хабара. За ці кошти посадовець обіцяв не заважати діяльності фермерського господарства. Зазначають в Управлінні захисту економіки в Дніпропетровській області.

Так, правоохоронці Дніпропетровщини викрили та припинили функціонування злочинної схеми вимагання неправомірної вигоди, організовану посадовими особами однієї з об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

«Слідством встановлено, що наприкінці червня 2019 року керівник селянського фермерського господарства (СФГ) звернувся до об’єднаної територіальної громади з приводу пролонгації договору оренди земельної ділянки, яку використовує СФГ. У продовженні договору оренди було відмовлено. Однак, одразу за відмовою т.в.о. голови ОТГ наказав юридичному відділу підготувати пакет документів для звернення до суду та правоохоронних органів, начебто, з приводу існуючих спірних земельних питань. Згодом посадовець викликав до себе керівника фермерського господарства та повідомив, що за 500 тисяч гривень неправомірної вигоди він відкликає подані раніше звернення до компетентних органів та в подальшому не буде втручатися у господарську діяльність фермерського господарства. Аби приховати корупційну діяльність, т.в.о. голови зазначив, що кошти необхідно перерахувати на рахунок підконтрольного йому благодійного фонду. На вказаний посадовцем рахунок керівником господарства було перераховано частину обумовленої суми – 250 тисяч гривень», йдеться у повідомленні правоохоронців.

У четвер, 11 липня, оперативники Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Національної поліції під процесуальним керівництвом прокуратури Дніпропетровської області затримали т.в.о. голови ОТГ.

Досудове розслідування проводиться у межах кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.