На Дніпропетровщині колишня голова сільради пішла під суд

На Дніпропетровщині на лаві підсудних опинилась колишня голова сільради, внаслідок дій якої земельні ділянки незаконно вибули з комунальної власності. Повідомляють у прокуратурі Дніпропетровської області.

«Синельниківською місцевою прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт відносно колишньої голови сільської ради за скоєння кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.191, ч.1 ст.364 та ч.1 ст.366 КК України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем; службове підроблення). За даними слідства, у вересні 2018 року вказана особа, перебуваючи на посаді голови сільської ради, підписала одинадцять рішень, нібито прийнятих депутатами на сесії сільської ради, достовірно знаючи, що вона фактично не проводилась. У подальшому на підставі цих рішень 4 земельні ділянки сільськогосподарського призначення по 2 га кожна вибули з комунальної власності на користь третіх осіб, а щодо 4 ділянок загальною площею понад 412 га надано дозволи на розробку проектів землеустрою для подальшої передачі їх в оренду чоловікові та сину голови сільради. Вказаними рішеннями також незаконно поновлено два договори оренди земельних ділянок площею 40 га, укладених з фермерським господарством у 2012 році», — йдеться у повідомленні прокуратури.

Крім того, посадовиця особисто підписала рішення, начебто прийняте на голосуванні, щодо надання собі матеріальної допомоги у розмірі 12 тис грн бюджетних коштів. Наразі судовий розгляд кримінального провадження триває.