На Дніпропетровщині лелеки повертаються в гнізда, що вціліли завдяки енергетикам

На Дніпропетровщину повертаються лелеки. Птахи оселяються в гніздах на спеціальних захисних платформах, які протягом  останніх 11 років встановлювали енергетики ДТЕК Дніпровські електромережі на електроопорах.

Це допомогло гніздам вціліти і попередити відключення світла у клієнтів через їх обрушення на електродроти. У 2023 році всі зусилля енергетиків продовжують бути зосереджені на відновленні електропостачання після бойових дій. Проте, фахівці ДТЕК продовжують дбати і про захист птахів. У березні ще одне гніздо укріпили у Синельниківському районі.

Цього року через теплу зиму лелеки раніше повертаються в Україну. Чекає на повернення птахів і родина Таїсії Бугайової з села Дебальцеве. Навесні минулого року бузьки оселилися на опорі поблизу їхнього будинку.

«Завдяки такій близькості, нам вдалося побачити на власні очі як лелеки вигодовують пташеня, приносять йому їжу. А воду ллють  прямо з  дзьобика як з краника на дитину, так і напоюють, і купають. Це було дуже цікаво і ми звикли до них. Та й вони нас в кінці літа вже не боялися, гуляли вільно по городу», – розповіла Таїсія.

Лелеки доволі часто облаштовують гнізда на електроопорах поблизу будинків людей. Але таке сусідство є небезпечним для птахів й нерідко шкодить електромережам. Біда ледь не сталася і з родиною птахів в Дебальцеве. Восени, коли лелеки відлетіли на південь, гніздо покосилося і могло в будь-який момент впасти. Родина Бугайових звернулася за допомогою до фахівців ДТЕК Дніпровські електромережі.

Енергетики виготовили спеціальну захисну металеву платформу, обережно перенесли на неї гніздо та закріпили конструкцію на опорі. Тепер птахам нічого не загрожуватиме, а клієнти будуть з надійним електропостачанням.