На Дніпропетровщині майже 70 тисяч мешканців знайшли роботу

Протягом 2019 року послугами служби зайнятості Дніпропетровської області скористались 134,8 тис. громадян, з яких статус безробітного мали 90 тис. осіб. За допомогою ж Дніпропетровської обласної служби зайнятості роботу отримали 69,4 тис. осіб. При цьому, кожна третя особа працевлаштована оперативно до надання статусу безробітного.

Досить популярними та актуальними є послуги з професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням служби зайнятості. Протягом січня–грудня 2019 року їх отримали 12,1 тис. безробітних. Особам же віком старше 45 років, які виявили бажання проходити перенавчання або підвищувати кваліфікацію за обраними спеціальностями чи професіями, видано 175 ваучерів.

Також служба зайнятості підтримує розвиток підприємницьких ініціатив серед безробітного населення. З початку 2019 року 154 особи започаткували власну справу за рахунок отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю.

З початку 2019 року прийнято 720 рішень про виплату компенсації роботодавцям в розмірі єдиного внеску за працевлаштування безробітних на нові робочі місця; у громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 15,2 тис. осіб, що відповідає даним аналогічного періоду 2018 року.

Особлива увага приділялась соціально незахищеним категоріям громадян, зокрема, молоді та особам з інвалідністю. Протягом 2019 року працевлаштовано 8,2 тис. безробітних, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню; робочими місцями забезпечено 676 осіб з інвалідністю.

Особливе значення завжди має профорієнтаційна робота. Так, з початку року профорієнтаційні послуги отримали 250,1 тис. громадян. Загальна кількість вакансій у січні–грудні 2019 року складає 89,9 тис. од., з яких укомплектовано 62,7 тис. од.

 

Фото: pixabay