На Дніпропетровщині малюватимуть «Візерунки Батьківщини»

На стінах звичайного дніпропетровського спортклубу розцвітають квіти. Яскраві, схожі на ті, що зображують на своїх картинах петриківські майстри. Доповнить композицію герб. Розписати стіни українськими малюнками вирішили волонтери. Таким чином дали старт першій акції проекту з патріотичного виховання дітей, яка отримала назву «Візерунки Батьківщини». У планах – прикрасити й інші школи та виші Дніпропетровщини.

Визерунки1

Вчити шанобливому ставленню до рідної землі потрібно змалку, вважають волонтери. Їх ініціативу підтримала Дніпропетровська ОДА. Перша акція проекту з патріотичного виховання дітей отримала назву «Візерунки Батьківщини», розповіла координатор Ірина Кашлевська.

визерунки3

«На початку війни діти в зоні АТО потребували здебільшого матеріальної допомоги, адже після обстрілів у них не було найелементарнішого. Зараз вони стали просити інше: українські книги, підручники, символіку. Малеча тяжіє до традицій та історії. Цього потребує й решта українських дітей. Акція, яка пізніше отримала назву «Візерунки Батьківщини», стартувала в зоні АТО та поступово дісталася до Дніпропетровської області», — зазначила Ірина Кашлевська.

Визерунки2

Волонтер Ольга Голубєва розповіла, що ідея акції «Візерунки Батьківщини» виникла під час візиту до однієї зі шкіл Луганської області. Навчальний заклад був сильно пошкоджений ворожим обстрілом.

«Директор школи дуже хотіла відновити малюнки на стінах. Всі вони були пов’язані з Україною — письменники, прапори, сценки з побуту. Для жінки було справжньою радісною подією, коли ми привезли фарбу, — поділилася вона. — Так виникла ідея розписувати стіни, щоб залишити для дітей символічну згадку про традиції нашого народу».

У найближчих планах волонтерів – розписати стіни інтернату в зоні АТО та Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Далі розмальовуватимуть дніпропетровський аеропорт, навчальні заклади та військові частини.

Добавить комментарий