На Дніпропетровщині обігрів квартир призводить до трагедії

Цьогоріч на Дніпропетровщині зареєстровано більше 8 тисяч пожеж, на яких загинуло 129 осіб і 4 з них – діти. Під час опалювального сезону в зону ризику найчастіше потрапляють малозабезпечені та пристарілі громадяни.

З настанням холодів населення нерідко намагається обігріти свої квартири за допомогою електрообігрівальних приладів, іноді – неякісних або саморобного виготовлення. Також, для «опалення» приміщень використовують газові конфорки і духовки. Найчастіше саме це є причиною виникнення пожеж.

За словами начальника відділу нормативно-технічної роботи та контролю за системами протипожежного захисту та ліцензування ГУ ГСЧС України в Дніпропетровській області Андрія Белицького, при використанні електроопалювальних приладів не треба забувати, що   обігрівачі повинні вмикатися в електромережу за допомогою справних штепсельних з’єднань та розеток. Всі прилади — встановлюватися на негорючій основі. Відстань від них до горючих матеріалів має бути не менше 25 см. Забороняється розміщувати електрообігрівачі біля душу або ванної кімнаті, також — на шляхах евакуації людей. Не можна класти кабель живлення на нагрівальні частини приладу; використовувати електроприлади для сушки одягу; встановлювати масляні обігрівачі в  горизонтальному положенні.

Коментар: Андрій Белицький, начальник відділу нормативно-технічної роботи та контролю за системами протипожежного захисту та ліцензування ГУ ГСЧС України в Дніпропетровській області: З метою профілактики та навчання населення заходам беспеки регулярно проводиться профілактична робота в житловому секторі, щоденні відпрацювання силами всього особового складу служби порятунку. Кожному з нас необхідно бути відповідальним і свідомим.

 

Аліна Маякова