На Дніпропетровщині показали незвичні фотографії всім відомих баб (Фото)
Днями відбулося відкриття авторської фотовиставки Алекса Самойленка “Історія України: Половці” в Новомосковському історико краєзнавчому музеї.
«Ми привітались з місцевими бабами, підкорили легендарний дощатий міст, прогулялись найкоротшою в Європі набережною. Виставка відкрилась, всі були в захваті, домовились про подальшу співпрацю, і сподіваємось скоро побачити цю виставку розширеного формату в стінах нашого музею», – прокоментували свої враження делегати Дніпровського історичного музею ім. Д. Яворницького.
У рамках виставки фотограф знайомить глядача з віруваннями і шаманськими обрядами половців, поховальними звичаями і культурою вшанування вождів. За допомогою техніки фотоколажу автор також намагається відтворити образ половців як відважних воїнів із залізною волею і сильним характером, загартованим в степах.
«Історія України» – це широкомасштабний авторський фотопроект, який за допомогою мистецтва фотографії розповідає про історію нашої країни, починаючи з XV ст. до н.е. і закінчуючи XV ст. н.е. До цього періоду належать доба трипільської культури, час процвітання кочівників-половців (кипчаків), період утворення грецьких колоній на березі Чорного моря, панування скіфів у степових районах, становлення Київської Русі і поява козацтва як соціально-мілітарної сили. Основною метою проекту є візуалізація тієї чи іншої історичної епохи.
«Половці» – друга виставка в межах проекту, над якою Олексій Самойленко працював протягом тривалого періоду часу. Зібравши по крихтах найціннішу інформацію в різних музеях України, автор нині в залах Харківського художнього музею презентує глядачеві свій погляд на історію половців. Вони, мабуть, були одним з найбільш загадкових кочових народів, які коли-небудь жили на території сучасної України. Не маючи яскраво вираженої писемності, половці залишили пам’ятки сакрального мистецтва – так звані «кам’яні баби», які стали головним артефактом творів, що дозволяє авторові будувати свою розповідь про цей етнос.
Мирослава Борхес