На Дніпропетровщині правоохоронці викрили організовану злочинну групу (фото)

На Дніпропетровщині правоохоронці викрили організовану злочинну групу, члени якої підозрюються у незаконній вирубці дерев на суму 2,6 млн гривень. У 2020 році Національна поліція України виявила майже 4 500 кримінальних правопорушень проти довкілля, а за два місяці цього року вже зареєстровано понад 800 таких злочинів.

дрова_злочинна група

Одним з таких фактів стало документування злочинної групи, яка діяла на території Нікопольського району Дніпропетровської області. Як встановили правоохоронці, 37-річний лідер злочинної групи залучив до її складу єгеря місцевого мисливсько-рибальського господарства та ще чотирьох місцевих жителів.

Використовуючи свою посаду, єгер надавав організатору інформацію про місця розташування лісових ділянок, де можливо непримітно зрізати дерева. За допомогою бензопил учасники групи вирізали дерева дубу та акації, які росли у полезахисній смузі. Потім вантажними автомобілями вивозили їх на територію промислових баз. Своїми діями вони завдали державі матеріальну шкоду на суму майже 2,6 млн гривень.

Злочинну групу, яка «спеціалізувалася» на незаконній вирубці деревини цінних порід викрили слідчі відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області спільно з працівниками управління стратегічних розслідувань за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури. Для документування злочину були відкриті кримінальні провадження, в рамках яких з вересня 2020 року проводився ряд слідчих дій.

дрова_злочинна група

Зокрема 17 березня були проведені 18 обшуків за місцем мешкання, у транспортних засобах та на промислових базах, де зберігалися незаконно зрубані дерева. В результаті було накладено арешт на п’ять автомобілів, які зараз поміщені на штрафмайданчик Нікопольського РУП. Також вилучено грошові кошти на загальну суму понад 300 000 гривень, сім бензопил, документи та чорнові записи.

На підставі отриманих доказів слідчі повідомили учасникам угруповання про підозру за ч. 4 ст. 246 (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу), організатору групи – за ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ще п’яти чоловікам за участь у злочинній групі — за ч. 2 ст. 255. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.