На Дніпропетровщині приймають заяви про зруйноване або пошкоджене майно

У ЦНАПах Дніпропетровщини з початку року прийняли майже 1,5 тис заяв про знищене або пошкоджене майно. Такі звернення можна подавати у центрах надання адмінпослуг або онлайн – через державний портал Дія. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

«Під час повномасштабного вторгнення багато мешканців області залишилися без житла. Їхні оселі розбиті ворожими обстрілами і ракетними ударами. Фіксувати пошкодження й руйнацію майна допомагають працівники ЦНАПів. Вони приймають та оформлюють звернення», – зазначив заступник начальника Дніпропетровської ОВА Іван Начовний.

Він додав, що у березні 2023-го Президент України Володимир Зеленський підписав закон про порядок компенсації за знищене та пошкоджене через бойові дії майно. Там визначені механізми відшкодування та перелік тих, хто може його отримати. Тож у травні, як тільки закон вступить в силу, ЦНАПи почнуть приймати заяви вже безпосередньо на відшкодування збитків.

Компенсацію пропонують надавати за понівечену або зруйновану нерухомість: квартири, кімнати в гуртожитках, приватні будинки, садові й дачні садиби. Кожен випадок розглядатиме спеціальна комісія. Фахівці оцінюватимуть завдану матеріальну шкоду і прийматимуть рішення про надання компенсації.