На Дніпропетровщині приведуть до ладу великий меморіальний комплекс

На Дніпропетровщині відремонтують славнозвісний меморіальний комплекс, зведений на честь героїв форсування Дніпра біля села Військове. Приведуть до ладу великий курган, стели, надгробок та велику територію у декілька гектарів. Ремонт проведуть обласним коштом. Про це повідомляють у департаменті ЖКГ Дніпропетровської ОДА.

«Ця історична пам’ятка давно потребувала ремонту. Меморіалу вже 35 років. За цей час його жодного разу не оновлювали. Хоча сюди, як і раніше, приїздить багато людей – вшанувати пам’ять загиблих учасників форсування Дніпра, – зазначив директор департаменту ЖКГ Дніпропетровської ОДА Андрій Коломоєць. – Меморіал давно на балансі сільради, та місцевий бюджет не може потягнути такий ремонт. Тому область допомогла субвенцією».

Під час ремонту меморіалу приведуть до ладу бетоновані стели, курган, надгробок – там треба буде покласти плити. Відновлять зовнішній вигляд пам’ятника. Відреставрують і надпис. А ще – очистять величезну територію навколо.

«Меморіал та територія навколо мають і історичне, і туристичне значення, – розповіла голова сільради Військового Олена Плахота. – Для селян це святе місце. Адже зовсім поруч, на самому дні річки, і досі знаходяться останки тисяч загиблих при форсуванні Дніпра воїнів. Ми шануємо це місце. І дуже вдячні обласній владі, що нарешті на нас звернули увагу і допоможуть відновити історичну пам’ятку».

Меморіальний комплекс «Дніпровський плацдарм» був відкритий на південній околиці Військового у 1985-му. Його звели у 100 м від берега – на місці форсування Дніпра під час Другої світової.