На Дніпропетровщині роблять безкоштовні щеплення для жіночого здоров’я

Юних мешканок області закликають подбати про своє здоров’я. Дівчатам пропонують безкоштовні щеплення від вірусу папіломи людини, що викликає рак шийки матки. Про це повідомили у департаменті охорони здоров’я ОДА.

Щороку у 370 жінок області виявляють рак шийки матки. У 60 з них – занедбана стадія, що потребує радикального лікування. Основною причиною такої хвороби є вірус папіломи людини. Попередити ж його легко – достатньо вакцинації.

«Така процедура не з дешевих, – говорить  головний акушер-гінеколог області Катерина Каїра. – Один курс коштує близько 600 гривень, а їх потрібно три. Дніпропетровщина – єдиний регіон країни, де вакцинацію проти вірусу папіломи людини роблять безкоштовно».

Скористатися такою нагодою зможуть 160 дівчат області від 15 до 17 років. Для цього треба разом із батьками звернутися до амбулаторії, проконсультуватися з сімейним лікарем, педіатром та гінекологом. Фахівці призначать день для вакцинації.

«Вакцина бельгійського походження, абсолютно безпечна, не визиває ускладнень. Користуємось нею не перший рік. Діє виключно на вірус папіломи людини і жодним чином не впливає на майбутню вагітність», – наголосила Катерина Каїра.

Цьогоріч з обласного бюджету на щеплення проти вірусу папіломи людини виділено біля 300 тисяч гривень.

Залишити відповідь