На Дніпропетровщині ростуть незвичайні квіти та дерева (Фото)

У місті Кривий Ріг розташований сад незвичайних дерев, квітів та чагарників. Це Криворізький ботанічний сад, площа якого становить понад 52 гектари. Він зберігає унікальну колекцію зникаючих рослин та гербарних зразків. Нині Криворізький ботанічний сад — об’єкт природно-заповідного фонду України загальнодержавного значення, а його дендрарій визнаний національним надбанням України. Розповідає «Маловідома Україна».

Ініціатором закладення ботанічного саду на Криворіжжі став професор Євген Кондратюк. Урочисте відкриття ботанічного саду у Кривому Розі як відділення Донецького ботанічного саду відбулося у 1989 році. А вже у 1992 році на його базі утворилася самостійна криворізька установа Національної Академії Наук.

Що можна побачити у ботанічному саду

Незважаючи на свій порівняно молодий вік, ботсад зберігає надзвичайну колекцію рідкісних рослин, серед яких близько 200 видів лікарських та майже тисяча квітково-декоративних зразків. Тут понад 600 видів деревних та чагарникових видів рослин, серед яких можна знайти 120 різних сортів. Зрештою, лише тут можна побачити понад 60 видів рослин, занесених до Червоної книги України, та близько 40 зразків, які знаходяться під охороною Світового та Європейського червоних списків.

У Криворізькому ботанічному саду можна побачити як звичні для українського ока маки, бузок та тюльпани, так і білосніжний катран, сонячно-жовту сон-траву, карликові півники, весняний горицвіт та золотий адоніс.

Найбільше вражає сад у весняну пору, коли зацвітають понад 50 видів бузку. А якщо ви приїдете до Кривого Рогу взимку, вас обов’язково запросять на екскурсію оранжереями та теплицями, які впродовж усього року милують око розмаїттям кольорів та форм квітів і чагарників.