На Дніпропетровщині стартує місячник боротьби з туберкульозом

Не розрізняє соціального статусу і однаково небезпечний для всіх – таким є туберкульоз. Як протидіяти інфекційному захворюванню та не потрапити в групу ризику, жителям Дніпропетровщини розповідатимуть під час місячника. Він стартує в області 21 березня. Усі бажаючі зможуть пройти додаткове обстеження: протягом місяця регіоном їздитимуть пересувні флюорографи. Про це під час прес-конференції повідомила головний позаштатний спеціаліст за фахом фтизіатрії департаменту здоров’я Дніпропетровської ОДА Наталія Гранкіна.

Кашель понад двох тижнів, підвищена температура тіла, утруднене дихання, біль у грудях, поганий апетит, слабкість, втомлюваність – це симптоми туберкульозу. У разі їх виникнення – не займайтеся самолікуванням і негайно зверніться до лікаря. «Ранній початок лікування – запорука успішного одужання», – акцентує Наталія Гранкіна.

Сьогодні туберкульоз виліковний. Існують спеціальні безкоштовні препарати. Курс тривалий. Головне – суворо дотримуватися всіх призначень та рекомендацій доктора. І в жодному випадку не переривати розпочате лікування.

Щоб убезпечити себе від інфекційного захворювання, фахівці рекомендують своєчасно проходити профілактичні обстеження, правильно і вчасно харчуватися, дотримуватися елементарних правил гігієни й уникати безпосередніх контактів з інфікованими

Як не потрапити в групу ризику, жителям Дніпропетровщини розповідатимуть і під час місячника. Він стартує через три дні. До 21 квітня усі бажаючі зможуть пройти додаткове обстеження. Для цього протягом місяця регіоном їздитимуть пересувні флюорографи. Очікується, що додатковий огляд пройдуть понад 20 тис. жителів області.

Під час акції пройде конкурс дитячого малюнку «Діти проти туберкульозу». За допомогою фарб та пензля юні художники розмірковуватимуть про здоровий спосіб життя. Також під час місячника спеціалісти проведуть навчальні семінари. Медикам, а також родичам хворих на туберкульоз розповідатимуть про гігієну кашлю.

 

 

Добавить комментарий