На Дніпропетровщині створено геопортал містобудівного кадастру

На єдиному геопорталі буде зібрано всі містобудівні дані про райони Дніпропетровщини. Зараз архітектори наповнюють портал інформацією. Він працює у тестовому режимі. Про це повідомив заступник очільника регіону Володимир Пруцаков під час прес-конференції.

«Обласний кадастр дозволить об’єднати інформацію з усіх районів Дніпропетровщини. Кожен відділ архітектури на місцях зможе доповнювати чи змінювати інформацію про свою територію. Тобто земельні кадастри районів стануть складовою частиною єдиного регіонального кадастру», – розповів Володимир Пруцаков.

Електронний вебпортал, після наповнення його інформацією, допоможе суттєво спростить процедуру надання районними архітекторами будівельних паспортів та інших вихідних даних для проектування. Дозволить в режимі реального часу вносити та отримувати різноманітні містобудівні дані. Онлайн картою зможуть користуватися, проектувальники, інвестори, мешканці нашого регіону та інші зацікавлені особи.
Програма зі створення єдиного містобудівного кадастру була затверджена ще у 2013 році. Однак через брак коштів 2 роки поспіль роботи не розпочинались. Лише у червні цього року справа зрушила з мертвої точки. Цьогоріч на реалізацію програми передбачено з обласного бюджету майже 1,5 млн. грн. На ці кошти вже придбали та встановили потужні комп’ютерні сервери та програмне забезпечення. На 2016 рік запланована велика робота щодо наповнення містобудівного кадастру відповідною інформацією.

Як розповів заступник очільника регіону, архітектори вже вносять до баз даних інформацію про адміністративно-територіальний устрій області, схеми автомобільних та залізничних доріг, схеми планування території Дніпропетровської області тощо. Зараз сайт функціонує у тестовому режимі, тобто з ним працюють фахівці. Його відкриють для користувачів у 2017 році.

Добавить комментарий