Понад 160 професій пропонують освоїти демобілізованим на Дніпропетровщині

Відпочити в санаторіях, підвищити кваліфікацію або отримати нову професію. Адаптуватися до мирного життя демобілізованим бійцям АТО допомагають на Дніпропетровщині. За будь-якою підтримкою демобілізовані можуть звертатися до Центру допомоги бійцям АТО і членам їх сімей при ОДА. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

«З Дніпропетровщини пішли захищати Україну понад 25 тисяч бійців. Наш обов’язок – підтримувати їх. Не лише на передовій, але й після повернення додому. Зараз у регіоні – близько 10 тисяч демобілізованих. Ми зосередили увагу на їх соціальній адаптації. Це й гаряча лінія психологічної підтримки, і програми профорієнтації, і навчальні курси. Все це – абсолютно безкоштовно для захисників», – підкреслив Валентин Резніченко.

На Дніпропетровщині демобілізованим пропонують освоїти понад 160 нових професій. Вже отримують нові знання близько 150 захисників. Ще стільки ж почнуть навчання найближчим часом. Серед спеціальностей, які користуються попитом, – водій, оператор комп’ютерного набору, електрогазозварник, тракторист.

У допомогу військовим – курси, організовані Центром допомоги бійцям АТО при облдержадміністрації. На них можна вивчити англійську мову або освоїти програмування PHP. За партами вже побували близько 200 солдатів.

60 вакансій пропонують бійцям перевізники. Для тих, хто бажає сісти за кермо громадського транспорту, відкриті безкоштовні курси водіїв. Після навчання АТОшники отримають посвідчення категорії D і будуть працювати водіями маршруток. П’ятеро демобілізованих вже приступили до занять.

Щоб освоїти прогресивну спеціальність і успішно влаштуватися на роботу, достатньо звернутися в управління соцзахисту населення за місцем проживання. При собі необхідно мати копію та оригінал посвідчення учасника бойових дій, плюс – довідку про безпосередньому виконанні завдань у зоні АТО.

Сприяють адаптації військових і безкоштовні оздоровчі курси. Їх можна пройти в різних здравницях України – від Дніпропетровської області до Львівської. У цьому році на курортах побували майже тисяча демобілізованих області.

Необхідну інформацію про післявоєнну адаптацію можна отримати в Центрі допомоги бійцям АТО і членам їх сімей при Дніпропетровській ОДА. Адреса: пр. Кірова, 1, (1-й поверх). Телефон: (056) 742-86-62. Центри діють і у всіх 22-х районах області.

Залишити відповідь