На Дніпропетровщині суддю притягнули до відповідальності

На Дніпропетровщині за скоєння адміністративного правопорушення суддю притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Повідомляють у прокуратурі Дніпропетровської області.

Рішенням Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя притягнуто до дисциплінарної відповідальності суддю Дніпропетровського окружного адміністративного суду, якого визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-4 КУпАП (порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності).

Встановлено, що суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду, перебуваючи на посаді, водночас був єдиним засновником та керівником приватного підприємства, чим порушив вимоги чинного антикорупційного законодавства України. У зв’язку з цим прокуратурою Дніпропетровської області подано скаргу до Вищої ради правосуддя, за рішенням якої до судді застосовано дисциплінарне стягнення у виді тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя строком на один місяць з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу. Крім цього, суддю буде направлено до Національної школи суддів України з метою проходження курсу підвищення кваліфікації з питань застосування антикорупційного законодавства з подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності здійснювати правосуддя у відповідному суді.