На Дніпропетровщині у музеї з’явилася унікальна картина

Колекцію Новомосковського історико-краєзнавчого музею імені Петра Калнишевського збагатила унікальна картина. Невідомий майстер зобразив на ній Новомосковськ 30-х років минулого століття. Про це сайту 0569.com.ua розповів в.о. директора музею Костянтин Мешко.

«Картина має велику історичну цінність. Подібних полотен в фондах музею лише декілька. Художник зобразив фрагмент вулиці Сучкова, на той час Лихопольскої. На передньому плані будинок старої санстанції, який зберігся, в дуже зміненому вигляді, й дотепер. На задньому плані видно тодішні міські будинки та водонапірну вежу міської (колишньої земської) лікарні. Вежа існує й зараз. Тобто ми бачимо тогочасне місто. Без багатоповерхівок і транспорту», — повідомив Костянтин Мешко.

Керівник музею також розповів, що викупити картину з приватної колекції вдалося завдяки меценатській допомозі мешканки Новомосковська Ольги Тихонової.

«Цього року ми плануємо розпочати ремонт та повну реекспозицію 3-ї зали музею, яка охоплює період історії міста кінця ХІХ — початку ХХ століття, і наші відвідувачі зможуть побачити цю картину у новій експозиції», — додав Костянтин Мешко.