На Дніпропетровщині від небезпечної хвороби постраждала 21 людина

За останні два роки у Дніпропетровській області ситуація по захворюваності  на  Лайм-бореліоз  залишається напруженою. За підсумками  5 місяців 2017 року вже зареєстровано 21 випадок захворювання.

Дуже важливим для своєчасного реагування є виявлення борелій у  кліщах, знятих з людей, та проведення превентивної профілактики захворювання у випадку виявлення позитивного результату.

У 2017 році лабораторією особливо небезпечних інфекцій ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» вже досліджено понад 500 кліщів,  позитивний результат отримано майже у 40 % від обстежених, що свідчить про  зараженість кліщів бореліями – збудниками хвороби Лайма.

Хвороба Лайма – інфекційне трансмісивне природно-вогнищеве захворювання, основними переносниками якого є іксодові кліщі. Борелії зі слиною кліща потрапляють у шкіру та протягом декількох днів розмножуються, після чого поширюються на інші ділянки шкіри та внутрішні органи (серце, головний мозок, суглоби та ін.). Вони протягом тривалого часу (роками) можуть зберігатися в організмі людини, зумовлюючи хронічну або рецидивуючу форму захворювання.

Це інфекційне захворювання небезпечне тим, що симптоми можуть з’явитися не відразу, а іноді через кілька місяців після інфікування. Один з перших симптомів, який може вказати на хворобу – мігруюча по тілу еритема, що зовні нагадує кільце з червоним обідком.

Своєчасне звернення осіб, покусаних кліщами, для обстеження  та дослідження переносника в умовах лабораторії – зменшує ризик розвитку Лайм-бореліозу.

Людям, які контактували з кліщем, або є підозра на наявність укусу кліща, необхідно звернутись до лікувально-профілактичного закладу (травмпункт) за місцем проживання, де лікарями-хірургами буде проведено видалення кліща та надані рекомендації щодо подальшого лабораторного обстеження.

Матеріалом для дослідження є кліщі та сироватка крові постраждалих   людей.

У Дніпропетровській області дослідження кліщів і крові виконує атестована на даний вид досліджень та акредитована в системі ISO 17025  лабораторія особливо небезпечних інфекцій  ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр МОЗ України»  (м. Дніпро, вул. Щербаня, 6, тел. 731-96-74, 767-03-72).

Також у відділенні особливо небезпечних інфекцій ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» можна отримати консультацію щодо обстеження кліщів та осіб, які постраждали від укусів кліщами, за телефоном 731- 96-81. Інформація щодо проведення лабораторних досліджень розміщена на сайті www.dolc.dp.ua.

Шамичкова Г.Р.,

Завідувач відділення

особливо небезпечних інфекцій

ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ

МОЗ України»