На Дніпропетровщині видатний історик відзначив 90-річний ювілей

26-го серпня у Новомосковську відзначили 90-річний ювілей видатного українського історика світового рівня Івана Сергійовича Стороженка. Пройшло урочисте зібрання в приміщенні Центральної міської бібліотеки. Повідомляє сайт 0569.com.ua.

Цього дня прийшли в заклад з квітами та подарунками всі небайдужі, щоб висловити ювіляру слова захоплення його науковою діяльністю та сказати щирі слова вітань неординарній особистості та просто добрій людині, представники. Прибула в День народження ювіляра до Новомосковська і делегація з Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, де працював Іван Сергійович. Приїхав цього дня до Новомосковська і заслужений журналіст України, краєзнавець Микола Петрович Чабан. Прийшли привітати ювіляра також отаман Січового полку Українського козацтва Олег Поймьонов, викладач історії однієї з міських шкіл Марина Красножон та керівник хору козацької пісні «Самарська слобода» Валентин Калашник разом зі своїм колективом. Отримав Іван Сергійович вітання і від міського музею та працівників бібліотеки.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Відкриваючи святкове зібрання ведучий заходу, директор Новомосковського міського історико-краєзнавчого музею імені Петра Калнишевського Костянтин Мешко зокрема сказав: «Сьогодні ми зібрались у цій залі для того, щоб привітати з поважним ювілеєм визначного вченого, військового історика, доктора історичних наук Івана Сергійовича Стороженка… Іван Сергійович вчений зі світовим ім’ям, один із перших дослідників козацької спадщини в незалежній Україні. Натхненна та віддана робота Івана Сергійовича, його принципові позиції, його наукові відкриття стали прикладом для молодого покоління істориків України. Завдяки наполегливій праці вчений довів, що козацтво є справжнім лицарським орденом в історії нашої Батьківщини. Іван Сергійович Стороженко – Почесний громадянин Новомосковська, який на весь світ примножив славу свого рідного міста».

Представили також присутнім створений у 2018 році Новомосковський музеєм спільно із телеканалом «Самарь» і присвячений Івану Сергійовичу Стороженку документальний фільм «Дослідник Козацької звитяги».

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!