На Дніпропетровщині відкрили пам’ятну стелу (Фото)

Днями відбулося урочисте відкриття стели «Прикордонникам усіх поколінь» у центральному парку селища Обухівка Дніпровського району. Ініціатором, «батьком» пам’ятного знаку став прикордонник 68-го Тахта-Базарського прикордонного загону Краснознаменного Середньоазіатського прикордонного округу, член обласної асоціації прикордонників Олексій Шкурко.

— Тепло підтримував це починання голова Обухівської селищної ради Василь Гезь, за це йому велика вдячність, — зазначив Олексій Іванович. – Схвалив мої творчі задумки стосовно оформлення пам’ятника і генерал-полковник прикордонних військ України Анатолій Федотович Клешня. Стелу ми, двадцять обухівських прикордонників, встановлювали власним коштом.

На площі зібралося чимало людей у зелених кашкетах. Вражає дружба прикордонного братерства. Окрім обухівських, на відкриття пам’ятника з’їхалися сильні духом чоловіки з Партизанського, Балівки, Петриківки, Синельникового, Іларіонового, Солоного, Павлограда. Вісточка про святкову подію облетіла чимало куточків Дніпропетровської області.

Своїми спогадами поділився з присутніми капітан 1-го рангу Семен Калниш. Семен Панфілович – це справжня легенда селища. Лунали теплі слова від учнів місцевої школи.   І звісно на святі були почесні гості: голова правління обласної асоціації прикордонників Сергій Болсуновський, військовий комісар Дніпровського району, підполковник Олександр Вольніков, голова правління районної асоціації воїнів Афганістану Дмитро Чалий.

Виступав також заступник голови асоціації ветеранів Служби безпеки України Олександр Соколов. — Не так часто відкриваються в Україні пам’ятники, стели. Мені дуже приємно, що навіть в такий складний час ми пам’ятаємо героїв-прикордонників, «зелених братів», яких вже немає разом з нами, — зазначив він.

І ось урочиста мить… Трепетно і зі сльозами на очах відкрили пам’ятний знак голова правління обласної асоціації прикордонників Сергій Болсуновський та ініціатор створення стели Олексій Шкурко.

Прийнято вважати, що чоловіки не плачуть. Та як було стримати емоції, коли на мужніх прикордонників з чорного граніту дивляться добрі очі побратима і його друга німецької вівчарки? Священик Олександр освятив стелу. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих прикордонників, які навіки залишилися молодими.

Оксана Білоус