На Дніпропетровщині відзначать рятувальників, які побороли пожежу в Чорнобильській зоні

На Дніпропетровщину повернулися майже 300 надзвичайників, які боролися з вогнем у лісах Чорнобиля. Це була найпотужніша серед 12 регіонів бригада. Разом вогнеборці впоралися з наймасштабнішою пожежею в сучасній історії України. Повідомляють у ДніпроОДА.

Рятувальники Дніпропетровщини гасили пожежі у Чорнобильській зоні з 14-го до 30 квітня. Загалом до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації долучилися більше тисячі вогнеборців із 12 областей України. Операцію очолив начальник ГУ ДСНС у Дніпропетровській області Андрій Кульбач.

«Ситуація була дуже складною. Пожежа покрила всю зону відчуження – площа сягнула 60 тис га. Горіли декілька сіл. У деяких фіксували підвищений радіаційний фон. Завдання ускладнював сильний вітер, а з ним – задимленість і неймовірний пил. Він потрапляв у легені. Декілька співробітників довелося госпіталізувати, – розповів Андрій Кульбач. – Проте всі учасники операції виявили справжні мужність і професіоналізм. Діяли, не шкодуючи сил і здоров’я».

Понад 20 українських рятувальників отримали державні нагороди. Їх вручив особисто Президент Володимир Зеленський. Серед відзначених – двоє пожежників із Дніпропетровської області.