На Дніпропетровщині виявили «махінації» з землею

Дніпропетровським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України припинені антиконкурентні дії Саксаганської сільської ради П`ятихатського району. Як встановило Відділення, Саксаганська сільська рада П`ятихатського району своїм рішенням встановила різні ставки орендної плати за користування земельними ділянками однакового цільового (функціонального) призначення в залежності від площі, що орендується (розміру земельної ділянки), що може призвести до обмеження конкуренції землекористувачів. Повідомляють у прес-службі установи.

Внаслідок застосування сільською радою різних відсоткових ставок орендної плати за земельні ділянки однакового цільового призначення (наприклад, для комерційної діяльності) деякі суб’єкти господарювання, які орендують такі ділянки, несуть більші порівняно з конкурентами витрати в період використання земельної ділянки.

Наприклад, для землекористувачів, що здійснюють торгівлю в торгових павільйонах, кіосках, магазинах у яких площа орендованих земельних ділянок не перевищує 20 м2 – орендна ставка встановлена 9 відсотків від нормативно грошової оцінки; для землекористувачів, що здійснюють торгівлю в торгових павільйонах, кіосках, магазинах у яких площа орендованих земельних ділянок перевищує 20 м2 – орендна ставка встановлена 10 відсотків від нормативно грошової оцінки всупереч вимогам чинного законодавства.

Зазначені дії Саксаганської сільської ради П`ятихатського району визнані адміністративною колегією порушенням конкуренційного законодавства.