На Дніпропетровщині визначені нові лауреати літературного конкурсу

Михайло Сергійович Селезньов… Світле і добре ім’я. Прекрасний поет, прозаїк, публіцист, літературна гордість Дніпропетровщини. Саме його іменем у 2010 році названо літературну премію, засновану Дніпропетровською обласною радою ветеранів та підтриману керівництвом області. Цими днями відбулося вручення нагород чергового, вже дванадцятого, літературного конкурсу імені Михайла Селезньова. Щорічне підбиття підсумків зазвичай має свої особливості. Цього року в літературному заході взяли участь і письменники з інших регіонів — зокрема з Кіровоградської області та Закарпаття.

Звання «Лауреат літературного конкурсу імені Михайла Селезньова» із врученням Диплома лауреата надано Миколі Бурмек-Дюрі (із Закарпаття), криворіжцю Володимиру Бухтіярову, Віктору Євдокимову (П’ятихатки), Віктору Сікуну та Людмилі Покуліті (Жовті Води), Світлані Нор (Верхньо­дніпровськ), дніпровцям Валерію Гладишеву, Олександру Давидову, Олені Швець-Васіній, Катерині Карапиш, Миколі Литвину, Олесі Омельченко, Ользі Полевіній та Олександру Архангельському, Сергію Пономаренку, Олександ­ру Чайковському, Василю Шелудьку (посмерт­но), Олександру Чепурку та Ірині Сергієнко. Окремій групі відзначених вручено грамоти лауреата — Олександру Дьоміну, Миколі Дабіджі, Семену Калнишу, Ларисі Орлянській, Олександру Перепелиці, Михайлові Сенчишину, Валентині Турянській, Аллі Шквирі та Тернівській міській організації ветеранів України (голова організації Галина Пепіна).

Про кожного з них можна говорити окремо. Вже втретє звання лауреата літературної премії імені Михайла Селезньова отримує видатний дослідник історії нашого краю криворіжець Володимир Бухтіяров. З гордістю називаємо імена також Олександра Давидова та Олександра Перепелиці. В дипломі Олександра Давидова зазначено, що це звання йому присвоєно як «ініціатору та упоряднику серії «Книжка-блискавка» (вісім збірок) — видання, сповненого любові до Батьківщини». Адже саме завдяки старанням Олександ­ра Давидова досить значній частині лауреатів пощастило представити на цей конкурс свої твори. А Олександру Перепелиці це звання надано «за чисельні публікації у додатку до газети «Зоря» «Ветеран Придніпров’я», присвячені ветеран­ському руху Дніпропетровщини, видатним людям, приклад яких у любові та вірності Україні мають наслідувати нащадки». І, нарешті, найтепліші слова про голову конкурсного журі Ірину Селезньову, доньку Михайла Сергійовича. Чимало років вона є своєрідним куратором цього вагомого літературного заходу, а допомагають їй у цій добрій справі наші колеги, письменники і журналісти Еліна Заржицька, Людмила Некрасовська та Олександр Пільонов. До певного часу членом журі був також журналіст і письменник Володимир Луценко, світла йому пам’ять.

На урочистостях були присутні ветерани Дніпропет­ровської обласної ветеранської організації, зокрема, її почесний голова Станіслав Шевченко. Вручали нагороди голова Дніпропетровської обласної ветеранської організації Сергій Дорошев та перший заступник голови Дніпропетровської обласної ради ветеранів Віктор Волков. Також повідомили, що конкурс продовжується. Нових творчих висот вам, шанувальники Слова! Сподіваємося, що найактивнішу участь у ньому знову візьмуть наші колеги-журналісти.

ПРЕСЦЕНТР ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ЖУРНАЛІСТСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ