На Дніпропетровщині встановили особливий хрест (Фото)

Виноградівка  П’ятихатського району Дніпропетровської області – одне з небагатьох сіл, на в’їзді до якого й досі не встановлено хрест. Тож ініціативна група з місцевих педагогів, господарів і пенсіонерів вирішила, що у їхньому селі має з’явитися хрест, для початку – льодяний. Тим більше, що діло було напередодні Водохрещі. Оскільки у самому селі ставка немає, а за село люди у віці, яких нині мешкає тут більшість, до водойми  не підуть пішки, то й порішили: хрест виріжуть з льоду, привезуть і поставлять у центрі села.

Як вирішили, так і вчинили. Льодовий хрест встановили і гарно уквітчали. 19-го січня, якраз на Водохрещу, у Виноградівку завітав священик – отець Андрій зі сусіднього села Жовтоолександрівка. Панотець посвятив воду, побажав селянам усього найкращого. Було помітно, що він приємно вражений не тільки тим, як сільчани все зробили, але і тим, що на свято зайшлось мало не все село.

Гуртом виноградівці заспівали «Ой, радуйся, земле, син Божий народився». І звучала в тому багатоголоссі віра у власні сили та надія на краще майбутнє села, яке колись цвіло буйним квітом. Незважаючи на те, що звідси виїхало чимало молоді, і тут залишились переважно люди середнього та старшого віку, Виноградівка й нині продовжує жити.

Інна Кощенко,

П’ятихатський район.