На Дніпропетровщині з’являться реабілітаційні центри для дітей
На Дніпропетровщині створять центри допомоги дітям, постраждалим від насильства. Вони будуть на кшталт ісландської моделі «барна хуз». Там маленькі жертви сексуального та фізичного насилля отримуватимуть кваліфіковану допомогу психологів, адвокатів, правоохоронців. Першим кроком до появи таких центрів став тренінг для представників соцслужб. Його провела професорка із Загреба Гордана Фландер-Булян. Повідомляють у прес-службі ДніпроОДА.
Перший хорватський реабілітаційний центр для маленьких жертв насилля з’явився 17 років тому у Загребі. Його засновниця – професорка, клінічна психологиня Гордана Фландер-Булян привезла на тренінг до Дніпра більш ніж сотню слайдів. У них закарбовано майже двадцятилітній досвід Хорватії у захисті прав дітей.
«Наразі в Європі кожна п’ята дитина потерпає від сексуального насилля, кожна третя – від фізичного, – сказала Гордана Фландер-Булян. – До створення реабілітаційних центрів залучали громадськість, психологів, представників юстиції. Нині маємо багатий досвід спілкування з дітьми, які пережили сексуальні травми чи фізичне насилля. Готові поділитися ним із українськими колегами».
Спілкування із жертвами насильства у реабілітаційних центрах відбувається за схемою: поки з дитиною працює психолог, за «дзеркалом» стоять представники юстиції. Вони «підказують» психологу питання, які їх цікавлять. Так допомога дитині стає більш ефективною.
Фото: pixabay.