На Дніпропетровщині збудуть і відремонтують ще більше інфраструктурних об’єктів: обласна рада внесе зміни до бюджету на 2016 рік

Зустрічі зі ЗМІ напередодні сесій Дніпропетровської обласної ради стануть регулярними. Ініціював їх голова Дніпропетровської обласної ради.   «Ми започаткували такі зустрічі, щоб до пленарного засідання детально розглянути усі питання, розповісти про ті проекти та плани, які втілюватимуться у життя завдяки прийнятим на сесії рішенням, підкреслити їх основну користь для Дніпропетровщини», – зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.

У ході першої такої зустрічі розглянули питання, які виносяться на третю сесію обласної ради сьомого скликання, яка відбудеться 25 березня. Найголовніше, це  зміни до головного фінансового документу області – бюджету 2016 року. Вони вносяться, зокрема, завдяки розподілу залишків 2015 року, а це – більше 800 мільйонів гривень. Основні напрямки, куди будуть направлені ці кошти вже визначено:

 • 315 млн грн – будівництво та ремонт об’єктів інфраструктури, благоустрій міст, селищ та сіл
 • 115 млн грн – будівництво і ремонт доріг
 • 21 млн грн – закупка шкільних автобусів
 • 20 млн грн – депутатська субвенція
 • 9 млн грн – матеріальна допомога найбільш вразливим верствам населення
 • 5 млн грн – місцеві надбавки лікарям
 • 5 млн грн – харчування, медикаменти для ветеранів війни в закладах охорони здоров’я
 • 4 млн грн. – співфінансування міжнародних проектів розвитку
 • 1,7 млн грн. – придбання спортивного інвентарю для спортивних закладів
 • 1 млн грн – збори та змагання спортсменів та параолімпійців області
 • 0,6 млн грн – музей історії громадянського подвигу Дніпропетровщини в подіях АТО

Окремо Гліб Пригунов зупинився на депутатській субвенції. На найближчій сесії для виконання наказів виборців планують виділити перші 20 мільйонів гривень. Ще 40 мільйонів будуть виділені протягом року. Загалом, кожен із 120 депутатів обласної ради зможе направити на свої округи по 500 тисяч гривень. «Хочемо ввести новий підхід у використанні субвенції – щоб депутати працювали разом з місцевою владою та громадою. Разом обирали дійсно необхідні для території проекти. А потім із жителями контролювали використання коштів», – підкреслив голова облради.

2,5 млн грн підуть на компенсацію коштів, затрачених на приватизацію земельних ділянок для воїнів АТО. Відповідні зміни збираються внести у Програму розвитку земельних відносин та охорони земель на 2011-2018 рр, яка передбачає допомогу з розробки проектів землеустрою для військовослужбовців.

Ще 5 млн грн – місцеві надбавки лікарям за ефективність роботи та навантаження. «Ми впроваджуємо нову практику. Я вважаю, що Дніпропетровська область повинна йти таким шляхом, щоб заохочувати лікарів, які відповідально і наполегливо витрачають свої знання, вміння, час і здоров’я, працюючи на благо жителів області. Планується, що обсяг коштів, на надбавки лікарям, буде збільшуватися», – прокоментував ініціативу депутатів обласної ради Гліб Пригунов.

Також депутати планують затвердити ряд важливих для регіону програм. Зокрема, Регіональну цільову програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, забезпечення пожежної безпеки Дніпропетровської області на 2016 – 2020 роки. Вона передбачає створення обласної системи спостереження та контролю за масштабами та наслідками аварій на небезпечних об’єктах, створення  централізованих постів управління і обладнання стаціонарних точок контролю у містах та районах області, розвиток та оснащення обласної оперативно-рятувальної служби цивільного захисту сучасною аварійно-рятувальною та пожежною технікою і спеціальним обладнанням. А  Регіональна Програма забезпечення громадського порядку та громадської безпеки на території Дніпропетровської області на період до 2020 року направлена на удосконалення роботи поліції у містах та районах області.

Ще одна депутатська ініціатива, яку розглянуть на сесії – звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, послів іноземних держав в Україні щодо звільнення народного депутата України, постійного делегата від України в Парламентській асамблеї Ради Європи Надії Савченко, яка близько двох років перебуває у незаконному ув’язненні в Російській Федерації, країні, визнаній Верховною Радою України державою-агресором.

Крім того, на сесії планують зняти з контролю шість програм, які вже завершили свою дію. Та розглянути інші питання, які пов’язані з роботою підприємств та закладів обласної ради – оренда, майно, призначення керівників.

Підводячи підсумки, голова обласної ради підкреслив, що усі проекти рішень, які виносяться на пленарне засідання 25 березня, детально відпрацьовані у профільних депутатських комісіях та разом із Дніпропетровською облдержадміністрацією.

Добавить комментарий