На Дніпропетровщині зменшується кількість безробітних

В області спостерігається позитивна динаміка працевлаштування населення. Так, у січні-грудні минулого року у порівнянні з 2016, кількість осіб, працевлаштованих за сприяння служби зайнятості, зросла на 5,7%. При цьому, кожна третя особа працевлаштована до набуття статусу безробітного.

Сучасні технології

За словами директора Дніпропетровскього областного центру зайнятості Вікторії Кузнецової, кількість вакансій у базі даних служби зайнятості зросла на 5% та складає 77,2 тисячі.

Окрім того, власну справу за рахунок отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю започаткували 132 безробітних. Працевлаштовано 10,2 тис. безробітних, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Так, забезпечено робочими місцями 831 особу з інвалідністю. У січні-грудні минулого року 15 тис. осіб були залучені до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.

Також вона підкреслила, що у 2017 році були запроваджені нові сучасні технології та онлайн сервісі, які дають можливість значно спрощувати доступ до послуг, зокрема: електронна черга, відеорезюме, відеопрезентація вакансії, он-лайн співбесіда безробітних з работододавцями, у тому числі через соціальні мережі.

Вікторія Кузнецова  акцентувала увагу на основних пріоритетах у роботі на 2018 рік. Це —  осучаснення технології надання профорієтаційних  послуг та удосконалення профорієнтаційної роботи; поглиблення співпраці з роботодавцями; робота в територіальних громадах та введення в роботу нового сайту.

Обирають робітничі професії

Статистичні дані служби зайнятості свідчать про збільшення кількості вільних робочих місць, про що заявляють роботодавці, та гостру потребу у кваліфікованих кадрах, які мають робітничі професіїї. Така тенденція спостерігається на підприємствах усіх видів економічної діяльності.

Заступник директора Дніпропетровского областного центру зайнятості Раїса Молоіваненко відзначила, що найбільшим попитом  користуються робітники з обслуговування устаткування та машин, кваліфіковані робітники з інсрументом. Також додала, що ситуацію, що склалася на регіональному ринку праці, можливо змінити за допомогою організації профнавчання безробітних за дуальною формою навчання.

При цьому завдання підприємств та навчальних закладів розподілені таким чином, що підприємство навчає практичним навичкам, а теоритичні знання дає навчальний заклад, зокрема Дніпропетровський центр професійно – технічної освіти Державної служби зайнятості.

За результатами дуального навчання роботодавці отримують компетентних фахівців а безробітні особи роботу та гідну заробітну плату за сприянням  служби зайнятості.

Алина Маякова