На Дніпропетровщині зупинки прикрасили петриківським розписом (фото)

У Дніпропетровській області на автошляху М-30 Стрий-Ізварине шість зупинок громадського транспорту у селах Дмитрівка, Богуслав, Троїцьке, Славянка та Залізничне прикрасили петриківським розписом. Як розповів Суспільному організатор творчого процесу, голова громадської організації «Майстри петриківського розпису» Микола Іщук, над розписом разом з ним трудилися 6 майстрів: Заслужений майстер народної творчості України Людмила Горбуля, Іван Дмитрюк, Олеся Статива, Юлія Груниста та учениця ПТУ №79 Світлана Самойленко.

зупипки_петриківський розпис

На кожну зупинку витрачали півтора-два дні роботи. Ескізи малюнків готували заздалегідь, але на місці часто міняли попередній задум і малювали, як на серце лягало.

“Просто приїжджали, дивилися на зупинку і розуміли, що на ній краще буде намалювати ось такі квіти”, — говорить Микола Іщук.

Скільки банок фарби пішло — не рахували, але найбільше використали фарбу жовтого кольору. Цей колір був основним у візерунках.

зупипки_петриківський розпис

Для студентки Світлани Самойленко досвід розмальовування зупинок став цікавим і цінним.

“Незвичні, великі форми. Зазвичай у майстерні ми малюємо на ватмані, дереві, склі, а тут — зупинка. Не скажу, що складно, просто незвично”, — розповіла дівчина.

Світлана каже: приємно було працювати з досвідченими майстрами та отримувати схвальні відгуки від мешканців сіл. Здебільшого люди дякували за “наведення красоти”. Та й тепер, говорить Світлана, проїжджаючи згаданими селами, тішитиметься, що й вона доклала до тієї “краси” частинку власної душі та зусиль.