На Дніпропетровщині звели незвичайний будинок

З давніх давен в Україні матеріалом для будівництва житла використовували солому. Це — унікальний екологічно чистий матеріал, що має хороші теплозберігаючі властивості. От і нині звести будинок із соломи своїми руками нескладно — головне правильно підготувати матеріал і дотриматися необхідних технологій. У цьому молоді будівельники з Дніпра переконували журналістів під час нещодавнього прес-туру до Підгородного.

Це вам не мазанка

Захід було організовано за ініціативи Дніпропетровської торгово-промислової палати. Представники ЗМІ мали змогу побачити зведення будинку із солом’яних панелей виробництва компанії Life House Building, засновниками якої є мешканці Дніпра — Максим Андриянов та Артем Рижков.

Зовні сучасні будівлі з соломи не схожі на хату-мазанку: мають доволі презентабельний вигляд. Ось і будинок, який у рамках прес-туру презентували журналістам, — сучасний за архітектурою. Це одне із перших екожител, зведення якого почалося ще 6 років тому. На жаль, означений дім у Підгородному не було закінчено. «Справа в тому, що будинок зводили для двох сімей. Але в людей виникли матеріальні труднощі, тож споруда так і залишилася незавершеною», — розповідають керівники компанії-будівельника. Та попри роки простою, він зберіг гарний вигляд. Будинок зроблений з оштукатурених блоків пресованої соломи. Головна ж перевага подібного житла — його теплота, бо ж пресована солома дарує дивовижне енергозбереження.

«40 сантиметрів пресованої соломи зберігає таке ж тепло, як цегляна стіна завтовшки 3 метри. Отож, опалювати великий будинок коштує приблизно так само, як однокімнатну квартиру, — розповідає автор проекту Артем Рижков, та додає: Але наша ідея не нова, адже будівництво екобудинків практикується за кордоном уже давно».

Для забезпечення ж екологічності житла молоді підприємці використовують солому без хімічної обробки. «Наш постачальник тюків має відповідний сертифікат, — зазначає Максим Андрия­нов. — Тож, на відміну від більшості інших будівельних матеріалів, наші панелі не виділятимуть жодних токсичних речовин».

От і будується екологічно чисте житло досить швидко — за 21 день можна звести будинок 150 м2.

Матеріалу ж для солом’яних новобудов в Україні дуже багато. Щорічно в нашій державі спалюється 40 мільйонів тонн соломи! А на 1 квадратний метр пресованого матеріалу потрібно лише 60 кг соломи. Тож, якщо вміло утилізувати сіно, можна забезпечити всіх житлом.

Вогонь не лякає

Скептики ж, почувши про будинок із соломи, відразу зазначають: «Він швидко горітиме…» Та автори проекту переконують, що небезпеки немає. Справа в тому, що пресована солома заштукатурюється вапном і піском. Отже, вона може витримати вогонь упродовж години.

Так, під час візиту журналістів провели цікавий експеримент: на панель будинку направили вогонь із газової горілки і залишили. Вогонь добрався до соломи лише через годину безперервної дії. Але і тоді вона спочатку тліла, але не горіла.

У будь-якому випадку, варто чи ні будувати хатину з соломи — вирішує персонально кожна сім’я. Бо ж родинне житло — то відповідальний та важливий процес.

Олександра Стежко