На Дніпропетровщину привезли унікальні ікони

11 грудня у музеї історії Кам’янського буде працювати виставка ікон Святого Миколая з Червоноградської філії Львівського музею історії. Всього у колекції представлено 17 ікон, написаних на дереві і полотні, що датуються кінцем ХVІІІ – початком ХХ століття. Колекція ікон містить святині, що були знайдені шляхом науково-пошукових експедицій на території Львівської та Волинської областей протягом 1980-2000 років. Повідомляють у прес-службі міської ради.

Ікони довгий час зберігалися в жахливих умовах, церкви і дзвіниці були перетворені на склади, тому колекція підлягала терміновим реставраційним роботам.

Під час виставки містяни зможуть поринути в атмосферу свята Миколая Чудотворця, дізнатися про українські традиції вірувань та святкування цього дня, народні прикмети і легенди. А на маленьких відвідувачів чекає «казкова вікторина» і творча майстерня по створенню листа до Миколая.

Як відомо, Святий Миколай – римський християнський священик грецького походження, єпископ Мирський, вважається одним з найшановніших святих, культ якого швидко поширився в Україні після прийняття християнства. Образ святого Миколая співзвучний і зрозумілий нашій душі. І хоча святий по собі книг і повчань не залишив, народ наш більше вірить справі зробленій, аніж слову сказаному. Виставка доповнена матеріалами з фондів музею історії міста, де особливу увагу хотілося б звернути на найважливішу книгу всіх християн Святе Письмо – Євангеліє з Києво-Печерської Успенської лаври ХІХ ст.