На Дніпропетровщині метеостанція зберігає унікальну вікову історію
Один з найстаріших пунктів метеорологічних спостережень на Дніпропетровщині місто Павлоград. Метеостанція була тут заснована 30 грудня 1924 року управлінням Єкатерининських (нині Придніпровських) залізниць. Деталями діляться на фейсбук-сторінці Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології.
За свою вікову історію, метеорологічна станція пережила тяжкі випробування, з осені 1941 про 1943 тимчасово, через окупацію призупиняла свою роботу. В часи активного містобудівництва змінювала своє розташування, зокрема у 1963 році.
Метеорологічний майднчик станції знаходиться на позначці 65 м над рівнем моря. Глибина ґрунтових вод на метеостанціі у середньому 2 м. Станція веде постійні спостереження за температурою і вологістю повітря, атмосферним тиском, напрямом і швидкістю вітру. Також фіксуються хмарність, опади, кількість випарів, наявність роси, ожеледі, ожеледиці, температура ґрунту на поверхні і глибинах, промерзання ґрунту, міра прозорості повітря (наявність туману або смогу). За допомогою лічильника Гейгера вимірюється рівень радіації. Також працює водний пост біля залізничного моста через р. Самару.
Меостанція Павлоград знаходиться у межиріччі Самари і Вовчої, це і під час відомого водопілля 1964 року, вся її територія була затоплена водою, а спостерігачам станції доводилося плавати човном на метеомайданчик.